Bitcoin bu istatistiğe erişirse “mega boğa koşusu” gelebilir!

Bitcoin bu istatistiğe erişirse “mega boğa koşusu” gelebilir!

Paylaş
Bitcoin bu istatistiğe erişirse “mega boğa koşusu” gelebilir!

Bitcoin fiyatı, aylardır içinde bulunduğu sabit düşüş eğilimini sürdürüyor. 2019 parabolik rallisinin tüm kazanımlarını silme tehlikesiyle karşı karşıya kalan Bitcoin’de yeni bir boğa şansı yaratmak da riskli hale geldi.

Bununla birlikte bir analist, Bitcoin’in hareketli ortalamalarında ve hacminde görülmesi halinde varlığı “mega boğa koşusuna” sokacak bir istatistikten bahsetti.

Bitcoin’i “hareketli ortalama çarpanı” uçuracak

Kripto varlığı 2018 yılının aralık ayında 3.100 dolar seviyesine düştükten sonra Bitcoin fiyatı, daha fazla düşüş eğilimine girmeyi reddederek istikrarlı bir yükselişe geçmişti.

Bitcoin, Kasım 2018’deki 6.000 dolarlık desteğini takiben, 2 yıllık hareketli ortalama çarpanının altına düştü. Mayıs ayında, hareketli ortalama çarpanını geri aldı ve 2019 rallisinde bu durum Bitcoin’i destekledi.

Çin’in Blockchain teknolojisini destekleyeceği haberlerinin ardından yaşanan yükselişte yine hareketli ortalama çarpanı etkili olmuştu.

Bitcoin kısa süre önce bir kez daha hareketli ortalama çarpanının altına düştü ve şimdi bunun üzerine geri dönmek için başka bir girişimde bulunuyor.

Eğer Bitcoin fiyatı, hareketli ortalama çarpanını geri alırsa, kripto analisti Philip Swift’e göre, BTC için çok kuvvetli bir boğa koşusu başlayacak.

Geçmişte bu durum gözlenmişti: Tamamında boğa koşusu başladı

Geçmişteki Bitcoin piyasa döngülerinde, Bitcoin fiyatı yeniden test edildikten ve 2 yıllık hareketli ortalama çarpanının üzerine çıktıktan sonra, tarihsel olarak bir mega boğa koşusunun başlangıcını işaret etti. Analist bu gibi iki durumu gösteren bir yakınlaştırılmış fiyat grafiğini paylaştı.

Bitcoin fiyatı hareketli ortalamanın üzerinde durabilirse düzeltme sona erebilir ve kripto para birimi bir kez daha bir boğa koşusuna başlayabilir. Böylelikle kripto varlığının fiyatını BTC başına 100.000 dolar veya daha yüksek olan büyük sayılara gidebileceği bekleniyor.

newsbtc

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap