Bitcoin (BTC) Meşalesi Yeniden Yanmaya Başladı!

Bitcoin (BTC) Meşalesi Yeniden Yanmaya Başladı!

Paylaş
Bitcoin (BTC) Meşalesi Yeniden Yanmaya Başladı!

Bitcoin‘in (BTC) Lightning Network meşalesi yeniden bütün ihtişamıyla geri döndü ve şimdiden 38 ülkeye yayıldı. Bitcoin Meşalesi veya Lightning Meşalesi olarak bilinen bu etkinlik aslında BTC ağı tabanlı mikro ödemelerin arttırılması için yapılan bir çalışma.

Hodlnoaut Bitcoin Meşalesini Yaktı

2019 yılının Ocak ayında Hodlonaut isimli Twitter kullanıcısı tarafından başlatılan projede Lightning Network’ün farkındalığının ve kullanımının da arttırılması hedefleniyor. Her bir kullanıcı kendisine başka birisi tarafından Lightning Network kullanılarak gönderilen Bitcoin bakiyesini, üzerine çok az bir ekleme yaparak sıradaki kişiye gönderiyor. Buradaki kural her seferinde biraz daha BTC ekleyip bunu kendi seçtiği başka birisine göndermek.

2019 yılında Lightning Network’ün inanılmaz bir tanınırlık kazanmasını sağlayan bu zincirleme reaksiyon, Twitter CEO’su Jack Dorsey‘e kadar ulaşmıştı. Dorsey’in de katıldığı girişim aslında Bitcoin tabanlı ödemelerin ne kadar hızlı ve küçük miktarlarda bile yapılabildiğini herkese kanıtladı.

Hodlonaut geçtiğimiz Pazar günü meşaleyi yeniden yaktı. O tarihten beri meşale birçok kişiye ulaştı ve şimdiden aşağıdaki tweet üzerindeki haritadan da görülebileceği üzere 38’den fazla ülkeden geçti. Hodlonaut Salı günü yaptığı açıklamada uyuyup uyandıktan sonra bunun 30’dan fazla ülkeden gelip geçtiğini gördüğünü ifade etti.

Geçtiğimiz sene yapılan etkinlikte ise 37 farklı ülkeden 139 farklı insana ulaşılmıştı.

Aslında Hodlnoaut, Binance kripto para borsasının Binance SV’yi (BSV) delist etmesi olayının da temel aktörü olarak biliniyor

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap