Bitcoin (BTC) Halving’ine Bir Yıldan Az Kaldı

Bitcoin (BTC) Halving’ine Bir Yıldan Az Kaldı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin (BTC) Halving’ine Bir Yıldan Az Kaldı

Bitcoin (BTC) maksimalistlerinin yükseliş senaryolarından birisi olarak gördüğü BTC halving’ine 364 gün kaldı.

21 milyonluk hudutlu bir arza sahip olan BTC’de, her dört yılda bir halving gerçekleşiyor. Bu halving’lerde, Bitcoin madenciliğinin de yakından takip ettiği blok mükafatları yarılanıyor. Son BTC halving’inde, blok başına 12,5 BTC olan ödüller 6,25 BTC‘ye düşürülmüştü. Önümüzdeki halving’te, Bitcoin’deki blok mükafatları 3,25 BTC’ye düşürülecek.

Oklink tarafından sağlanan bilgilere nazaran, Bitcoin halving’inin günü netleşmeye başladı. Oklink, sıradaki Bitcoin halving’inin 28 Nisan 2024‘te gerçekleşmesini bekliyor. Bitcoin maksimalistlerinin yükseliş senaryosu olarak gördüğü halving’e 364 gün kaldı.

Bitcoin (BTC) Halving’ine, 364 Gün Kaldı

Her halving devrinde boğa koşusuna başlayan Bitcoin (BTC) için, sıradaki halving’in 364 gün sonra gerçekleşmesi bekleniliyor.

Oklink’in sağladığı datalara nazaran, blok ödüllerinin 3,25 BTC‘ye düşürüleceği halving’in 52.531 blok sonra gerçekleşmesi planlanıyor.

Daha evvelki Bitcoin halving’lerine bakıldığında, BTC ödüllerinin düşürülmesiyle birlikte kripto piyasasında yükseliş yaşanmıştı. Geçmiş bilgilerden esinlenen Bitcoin maksimalistleri, önümüzdeki yıl gerçekleşecek halving’ten sonra da yükseliş yaşanabileceğini düşünüyor.

Son 24 saatte 4,53 milyar dolarlık on-chain süreç hacmine ulaşan BTC’nin, 868 bin faal adresi bulunuyor. Bu sayıların halving periyodunda artış göstereceğine yönelik varsayımlarda artış yaşanmaya başladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap