Bitcoin (BTC) fiyatının 8.200 doların altına inmesine neden olabilecek 5 sebep

Bitcoin (BTC) fiyatının 8.200 doların altına inmesine neden olabilecek 5 sebep

Paylaş
Bitcoin (BTC) fiyatının 8.200 doların altına inmesine neden olabilecek 5 sebep

BTC piyasa fiyatı, son 10.000 dolarlık zirveden sonra, piyasa katılımcılarını zorlayan bir düşüş eğilimi gösterdi.

Bitcoin (BTC) fiyatları, 9.300 dolar seviyesinden beri sürekli bir düşüş eğilimi gösterdi. Pazartesi günü, fiyat kısa bir süre için 8,200 doların altına düştü. Satış fiyatları baskıya devam ederken BTC Salı günü 8.250 dolara doğru hafif bir toparlanma gördü.

BTC piyasası fiyatı düşürecek faktörleri ortaya koymaya başladı. BTC, 16.000 dolar hedeflenen bir cadılar bayramı rallisi umutlarını yitirdikten haftalar sonra  “teslim olma” belirtileri gösterdi. İşte fiyatların yeniden alt seviyelere yönelme sebeplerinden bazıları.

Çin’den gelen olumsuz yorumlar

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping’in ilk açıklaması BTC’yi 10.000 doların üzerine çıkardı. Ancak şimdi, bir başka yorum da “blok zincir kripto para birimleri değil” şeklini aldı.

Son zamanlardaki sert yorumlar, daha önce Çinli tüccarların coşkusunu hafifleterek geçen hafta başlamış olan düşüşü hızlandırdı.

BTC Halving şimdiye kadar fiyatlanmış olabilir

BTC, önceki halving dönemlerindeki gibi davranmayabilir. Birincisi, Bitcoin, vadeli işlem piyasalarından daha fazla etkilenmiş olabilir ve yakında ek hedging için opsiyonların gelmesi gündemde.

Boğa piyasası hakkında şüpheler artıyor

BTC, 2019 yılında Haziran ayındaki en yüksek fiyatlardan yapılan düzeltme ile fiyatını iki katına çıkardı. Ancak şimdi, trendi yöneten kripto paranın tekrar yükseliş yönlü beklentilere ihtiyacı var.

Balinaların beklediği piyasa hamlelerinin dışında BTC fiyatlarını artırabilecek önemli bir olay bulunmuyor. Şimdi, BTC fiyatının yeni bir dip arayışına girmesi ve bunun trendden çıkabileceğini göstermesi gerekecek.

BTC Piyasasında ayı ve boğa çekişmesi

Piyasalar 18 milyar dolar civarında bir hacme sahip ve analistler boğalar ve ayılar arasında bir çekişmeye işaret ediyor. Fiyat baskıları oynaklığı artırabilir ve Bitcoin fiyatının kararsız davranmasına neden olabilir. Şu anda, mücadele oldukça hareketli hamlelere sahne oluyor. Piyasa şu an bir karar aşamasında. Bu, ya 8.000 doların altına düşmek ya da 9,000 dolara yükselme kararı olacak gibi duruyor.

Tatil sezonu bekleniyor

BTC nispeten düşük bir fiyata takıldı. Ancak yılsonu çoğu kez ralliler için uygun bir zaman olarak görülür. Satıcılar 2019 için vergilendirilebilir gelirden kaçınarak, gelecek yıla devredilmek üzere tasfiye etmek için bekleyebilirler.

Aralık tatil sezonu, en azından kısa vadeli bir yükseliş için fiyat baskısını artırabilir ve daha fazla coşkuya neden olabilir.

Bitcoin tahmin aşamasında herhangi bir fiyat hareketi uyarısı vermeden devam edebilir. Yine de, mevcut görünüm, Bitcoin korku ve risk iştahı endeksinin 32 puana kadar “korku” bölgesine indirgenerek bastırılıyor.

cryptovest

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap