Bitcoin (BTC) 2015’ten Sonra En Önemli Hamlesini Şimdi Yapabilir!

Bitcoin (BTC) 2015’ten Sonra En Önemli Hamlesini Şimdi Yapabilir!

Paylaş
Bitcoin (BTC) 2015’ten Sonra En Önemli Hamlesini Şimdi Yapabilir!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son zamanlarda çok fazla iniş ve çıkışlarla gündeme gelse de, henüz hangi yöne gideceğini gösteren kesin bir hamle yapamadı.

2020 yılına iyi başlayan BTC 9.000 dolar üstüne çıktığı gibi geri 8.000 dolar hattına düştü.Buna rağmen BTC teknik analizine ve indikatörlerine baktığımızda Bitcoin için önümüzdeki günlerde ya tamam ya da devam senaryosu ortaya çıkabileceğini görüyoruz. BTC/USD işlem çifti 2015 yılından beri böylesine önemli bir dönüm noktasına ilerlememişti.

Bitcoin İçin Ölüm Kalım Noktası

Teknik grafikler BTC fiyatının yakında simetrik üçgenden çıkacağını gösteriyor. İşlem çifti buradan çıktıktan sonra ya yukarı yönelip yeni bir boğa koşusunu başlatacak, ya da daha önceki dip seviyeye alçalıp uzun bir ayı piyasasını bizlerle buluşturacak. Ayı piyasasının başlaması durumunda fiyatın %61,8’lik Fib seviyesinin de bulunduğu 3.529 dolara kadar düşmesini bekleyebiliriz. Daha sonra ise 1.220 doların bile mümkün olduğu analizlerde gözüküyor ve bu nokta aynı zamanda %38,2’lik Fib geri çekilme seviyesini veya gerçek dip noktasını oluşturuyor.

Ancak eğer fiyat yükselmeye başlarsa, fiyatın 1.272’lik Fib seviyesinin yer aldığı 67.000 dolara kadar çıktığını görebiliriz. Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 9.000 dolar üzerine yeniden çıktı ve bu durum şimdilik iyimser bir tablo görmemizi sağlıyor. BTC’nin ilerleyen günlerde de yükselişini sürdürmesi, 2020 yılında beklenen rekorun kırılmasına yol açabilir.

Bunun yanı sıra Bitcoin artık bireysel kullanıcılardan sonra direkt toplumlar tarafından da kullanılmaya başlandı. Buradaki haberden de okunabileceği üzere kötüye giden ekonomilerin 1 numaralı tercihi BTC, kesinlikle ciddi bir fiyat artışı yaşayabilir.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap