Bitcoin Boğaları Şubat Ayında Harekete Geçecek Mi?

Bitcoin Boğaları Şubat Ayında Harekete Geçecek Mi?

Paylaş
Bitcoin Boğaları Şubat Ayında Harekete Geçecek Mi?

Her ne kadar Bitcoin 10 yıl kısa bir süredir kullanımda olsa da diğer geleneksel varlıklara göre çok daha fazla kazandıran bir varlık oldu. Şubat ayı da genel itibariyle Bitcoin boğalarının hareket geçtiği ay oldu. Peki 2020’de de tarih tekerrür edecek mi?

Bitcoin Fiyat Hareketleri

Bitcoin fiyatı bugün bir yükseliş eğimi yakaladı ve 9.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Tradingview.com’a göre, son 12 saatte 8.650 dolardan 9.150 dolara kadar 500 dolarlık bir artış yaşandı.

Yüzde 6’nın üzerindeki bu artışın sebebi olarak çoğu isim Çin’de ortaya çıkan Koranavirüsü’nü gösterdi. Bunun yanında bu virüs sebebiyle Çin yuan’ının değer kaybettiği ve Asya piyasalarının açılmasıyla bunun Bitcoin fiyatına yansıdığı da yapılan açıklamalar arasında yer aldı.

Bununla beraber Josh Rager gibi deneyimli analistler piyasanın tam da olması gerektiği gibi ilerlediğini ve olağandışı hiç bir durum olmadığını ifade ediyor. Rager konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Kısaca açıklarsak, Bitcoin Çin’den her ne kadar darbe yemiş olsa da son panik dalgası sırasında gözlemlenen anormal bir durum yok.

Öte yandan Bitcoin’in bundan sonra bir dirençle karşılaşması için 9.700 seviyesin kadar yükselmesi gerektiği ifade ediliyor. Dolayısıyla 9.700 dolara kadar herhangi bir engelle karşılaşılacağı düşünülmüyor. Rager konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, aylık grafiklerin çok güçlü olduğunu ve eğer bir güç kaybı yaşanmazsa beş haneli rakamlara tekrar çıkılabileceğini ekledi. Yani Bitcoin Şubat ayında 10.000 doları görebilir…

Şubat Hissi

Kripto ve forex grafik uzmanı olan Alessio Rastani aylık tablolara bakıldığında Şubat ayının Bitcoin için çok güçlü bir ay olduğunu ifade ediyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Genellikle Bitcoin’in Ocak-Temmuz arasındaki grafiği çok değişik oluyor. Ancak bu dönemde en güçlü ayın Şubat olduğunu görüyoruz.

Kaynak: Bitcoinist

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap