Bitcoin Binance’te Yüzde 40’ın Üzerinde Ticaret Hakimiyeti Sağladı

Bitcoin Binance’te Yüzde 40’ın Üzerinde Ticaret Hakimiyeti Sağladı

Paylaş
Bitcoin Binance’te Yüzde 40’ın Üzerinde Ticaret Hakimiyeti Sağladı

Kriptokoin- Bitcoin Binance’te ticaret hakimiyeti çok farklı durumlar ortaya koyuyor. Bitcoin, yıla olumsuz bir işaret ile başladı. Fiyatı yılın ikinci günü 7.200 doların altına düştü. Çok beklenen Noel Baba rallisi, tatil ruhunun beslediği iyimserlik kripto para biriminin fiyatına yansımadığı için dünyanın en büyük kripto para birimi için gerçekleşmedi.

Ancak, fiyat sonrasında bir geri dönüş yaptı. Bitcoin, 2020’nin üçüncü gününde onbirinci yılına girerken % 2’den fazla sıçradı. ABD Doları karşısında güçlü bir yukarı yönlü hareketin ardından, kripto para, 133 milyar dolarlık piyasa değeri ile 7.363 dolar olarak değerlendirildi. Bu arada, Bitcoin % 68.5’in üzerinde piyasa hakimiyetini sürdürmeye devam etti

Bitcoin Binance’te Ne Durumda?

Bu tür aksaklıklara rağmen, kripto para ticaret hakimiyetinin % 40’ın üzerinde olduğu kaydedildiğinden, Bitcoin kral olmaya devam ediyor. En son Aralık Piyasalarına Genel Bakış’ta, Binance Research, Bitcoin’in aylık ticaret hakimiyetinin % 40,48 olduğunu ortaya koydu. Ancak rakamlar,% 41,76’lık bir ticaret baskınlığı kaydettiği bir ay olan Kasım ayından bu yana % 1,28 düşüşe işaret ediyor. Binance Research, Bitcoin ticaret baskınlığını “bir süre boyunca bir platformdaki toplam spot hacmine göre BTC ile temel para birimi olarak Bitcoin ticaretinden gelen hacim katkısı” olarak tanımlıyor

Binance’in raporu şu gerçeğe vurgu yapıyor:

“Bitcoin ticaret hakimiyeti, Aralık ayında % 40 seviyesinin üzerinde kaldı [% 40,48]. Bu seviye Kasım ayında gerçekleşen seviye olan % 41,76’dan hafif bir düşüşe [% -1,28] işaret ediyor. Bu arada, Bitcoin pazarının hakimiyeti  % 67’den  % 68’e yükselişmiş durumda.”

Bu metriğin yıllık düzeyde en düşük seviyesi, 2019 Mart ayında % 11 olarak kaydedildi. Genel olarak, rakamlar kısa bir süre sonra kademeli olarak arttığı için büyük ölçüde pozitif kaldı. Bitcoin’in aylık ticaret hakimiyeti Ağustos ayında önemli bir artışla % 45.06’ya yükseldi. Bu, Bitcoin’in 12 bin doların üzerine doğru fiyat artışıyla sonuçlandı. Ancak rakamlar Ekim ayında%  39.88’e düştü ve Bitcoin’in aynı ayda 8.5 bin doların altına düşmesine denk geldi. Binance ile ilgili bir son gelişmeler ile ilgili olarak Lider Bitcoin Borsası Binance’den Kritik Ripple Hamlesi isimli makalemize bakabilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap