Bitcoin, Binance’de İndirimli Süreç Görüyor! Pekala Neden?

Bitcoin, Binance’de İndirimli Süreç Görüyor! Pekala Neden?

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin, Binance’de İndirimli Süreç Görüyor! Pekala Neden?

Dünyanın önde gelen kripto para ünitesi Bitcoin, şu anda Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto borsası Binance.US’de değerli bir indirimle süreç görüyor. Global spot fiyatlardan neredeyse 3.000 dolar daha düşük olan fiyatlar, birçok kullanıcının ilgisini çekmiş durumda. Lakin, bu indirimli fiyatların erişilebilirliğini sınırlayan bir sorun var. İşte detaylar…

Binance.US’te Bitcoin, 27.500 dolar!

Bu yazı yazılırken, Binance.US’deki BTC/USD süreç çifti 27.536 dolarlık bir fiyat gösteriyor ve bu da 30.106 dolarlık global spot fiyattan yaklaşık yüzde 8,5’lik bir indirimi temsil ediyor. Ayrıyeten, Ethereum üzere öbür kripto paralar da Binance.US’de indirimli olarak süreç görüyor. Ethereum borsada 1.695 dolardan süreç görüyor. Bu da onu global spot fiyatlardan 200 dolar daha ucuz hale getiriyor. Bilhassa USDT üzere stablecoinler de sabit fiyatlarının altında süreç görüyor. Tether Binance.US’de 0,915 dolardan listeleniyor.

BTC Piyasası: Bitcoin, Binance’de İndirimli Süreç Görüyor! Pekala Neden? 1

Arbitraj yatırımcıları için bu indirimlerin cazibesine karşın, birden fazla yatırımcı belli sınırlamalar nedeniyle bunlardan yararlanmakta zorlanacaktır. İndirimli fiyatlar sadece Binance.US platformunda fiat USD karşılığında kripto para alım satımı yapıldığında geçerlidir. Sorun, Binance.US’nin 9 Haziran’da kullanıcı hesaplarına yeni USD yatırma imkanını askıya almış olmasında yatıyor. Bu, sadece askıya alınmadan evvel hesaplarda tutulan mevcut USD fonlarının indirimli kripto para ünitelerini satın almak için kullanılabileceği manasına geliyor.

USD çekme süreçleri askıda

Daha da kıymetlisi, Binance.US’den USD çekme süreçlerinin potansiyel olarak askıya alınmasıyla ilgili tasalar ortaya çıktı. Bu kaygılar, kimi kullanıcıların durumlarından USD cinsinden çıkmak gayesiyle kripto paralarını piyasa kıymetinin altında alıp satmalarına yol açtı. Binance.US’den müşterilerine gönderilen bir e-postaya nazaran, USD para çekme süreçleri için son gün 20 Temmuz olacak ve bu da traderlar ortasındaki meçhullüğü daha da artıracak.

Bu durum, Mayıs ayı sonlarında Binance’in Avustralya şubesinde meydana gelen bir olayla benzerlik gösteriyor. Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere şirketin üçüncü taraf ödeme sağlayıcısı fiat on-off ramp’leri askıya alarak Binance Avustralya’daki Bitcoin fiyatının Avustralya doları karşısında süreç gördüğünde global spot fiyatlara kıyasla yüzde 20 oranında düşmesine neden olmuştu.

Binance.US’deki indirimler dikkat çekmeye devam ederken, para yatırma süreçlerinin askıya alınması ve yaklaşan USD çekme durdurması nedeniyle indirimli kripto paraların sonlu kullanılabilirliği yatırımcılar için değerli mahzurlar oluşturuyor. Kimileri bu indirimli oranlardan faydalanabilirken, çoğunluk bu fırsattan yararlanamayacak. USD para çekme süreçleri için 20 Temmuz son tarihi yaklaşırken, kullanıcılar daima gelişen kripto para ticareti ortamındaki tesirleri ve potansiyel sonuçları düşünmek zorunda kalıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap