Bitcoin Beklenen Performansı Gösteremedi

Bitcoin Beklenen Performansı Gösteremedi

Paylaş
Bitcoin Beklenen Performansı Gösteremedi

ABD Merkez Bankası (Fed) geçtiğimiz gün faiz oranında 50 puanlık bir düşüş kararı alarak birçok kişiyi şaşırttı. Fed’in bu hamlesi birçok kişi tarafından bir kriz alameti olarak yorumlandı. Çünkü Fed genelde kötü şartlar altında sürpriz indirim kararı alıyor.

Hisseleri Etkiledi

Fed’in aldığı bu karar küresel piyasalarda etkisini çok net bir şekilde hissettirdi. S&P 500 ve BIST 100 gibi endekslere baktığımızda bunların kayda değer oranlarda düşüş yaşadığını görüyoruz.

Fed’in aldığı bu karar ülkedeki döviz kurunu da etkilemişe benziyor. Dolar son birkaç saat içerisinde ciddi bir düşüş yaşadı ve kur 6.12 liraya kadar gerlledi.

Küresel piyasalardaki durum önümüzdeki günlerde ne yönde değişecek bilemiyoruz. Ancak Selcoin’e göre piyasalardaki düşüş trendinin bu hafta da devam etmesi, “büyük çatlaklara” sebebiyet verebilir.

Bitcoin’in Performansı Yetersiz

Küresel piyasalardaki, altın piyasasındaki ve döviz kurundaki belirsizlik sürerken kripto para piyasasında da ciddi bir belirsizlik var.

Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin fiyatı son bir gün içerisinde 8 bin 700-8 bin 900 dolar aralığında dalgalandı. Bitcoin, Fed’in açıkladığı faiz kararından sonra yeterli ivmeyi yakalayamadı ve 9 bin dolar barajını aşamadı. Rookie’ye göre BTC’nin 9 bin 200 dolar hedefine ulaşması da şimdilik “zor görünüyor.”

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Bitcoin fiyatındaki bu durgunluğu fırsat bilerek BTC ile ilgili yeni bir gönderi paylaştı. Fed’in faizde 50 baz puanlık indirim yaptığını, hisse piyasalarında ciddi bir düşüş yaşandığını, altın piyasasının bir süredir dengesiz olduğunu vurgulayan Peter Schiff şu soruyu sordu: Bitcoin tüm bunlara rağmen yükselişe geçmeyecekse başka ne zaman yükselecek?

Kripto para piyasası önümüzdeki günlerde küresel piyasalardaki bu gelişmelere nasıl bir tepki verecek bilemiyoruz. Josh Rager gibi isimler böyle dengesiz dönemlerde Bitcoin’in daha güvenilir olduğunu söylüyorlar. Ancak Rager, BTC fiyatının hisselerle birlikte düşmeye devam edebileceğini de hatırlatıyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap