Bitcoin balinası yüksek miktarda BTC’yi cüzdanına çekti… Piyasa toparlanıyor mu?

Bitcoin balinası yüksek miktarda BTC’yi cüzdanına çekti… Piyasa toparlanıyor mu?

Paylaş
Bitcoin balinası yüksek miktarda BTC’yi cüzdanına çekti… Piyasa toparlanıyor mu?

Son yüksek miktarlı Bitcoin hareketlerinde Balina balinası tarafından 14.074 BTC (yaklaşık 93 milyon dolar) büyük Bitcoin cüzdanına çekildiği tespit edildi. Söz konusu cüzdanda şu an 31.850 BTC bulunuyor.

Son zamanlarda, 337 milyon dolarlık büyük bir Bitcoin transferi hakkında haberler çıkmıştı. Sadece 40 sentlik bir ücretle, 46.000 BTC transferi, düşüş pazarına karşın anormal bir hareket olarak yorumlandı. Ancak, diğer önde gelen piyasa oyuncularının aynı zamanda fonlarını harekete geçirdikleri görülüyor – tesadüfen aynı zaman diliminde Bitcoin’in Pazartesi sabahı 6.600 dolardan yüzde 10’luk bir artışına şahit olduk.

Bitcoin balinası özel cüzdanına 93 Milyon Dolarlık BTC daha ekledi

Bir kullanıcı Coincheck’ten 14.074 BTC’yi (yaklaşık 93 milyon dolar değerinde) geri çekti. Bununla birlikte, alıcı cüzdanında zaten çok miktarda Bitcoin bulunuyor. Transferden sonra toplam şu an 31.850 BTC, yaklaşık 231 milyon dolar civarında. Hareket Pazartesi günü erken [email protected]_alert tarafından yakalandı.

Transfer için toplam ücret 12 dolar civarındaydı (0,00170948 BTC). Alıcının adresine kimin sahip olduğu belli değil ama zincir aktivitesi bunun özel bir cüzdan olduğunu ve borsa olmadığını gösteriyor.

Twitter’da harekete verilen tepkiler büyük ölçüde olumluydu, çoğu kişi bunu balinaların ‘biriktiğine’ dair kanıtlar olarak görüyor. Başka bir yorum ise bunun, dibin resmen görüldüğüne dair bir işaret olabileceğine inanıyor.

Trend dönüşü mümkün mü?

Bu geri çekilmenin zamanlaması da Bitcoin’in bugün önemli ölçüde toparlandığı düşünülüyor. Önde gelen kripto para, sadece 12 saat içinde yüzde 10’luk bir artış kaydederek 6.600 Dolar’dan şu anda 7.250 dolara çıktı. BTC çekim işlemi, spekülasyonu daha da artıran bu önemli toparlanma sırasında gerçekleşti.

beincrypto

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap