Bitcoin Balinaları Su Yüzüne Çıktı: Yatırımcılar Kaygılı

Bitcoin Balinaları Su Yüzüne Çıktı: Yatırımcılar Kaygılı

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Balinaları Su Yüzüne Çıktı: Yatırımcılar Kaygılı

Kripto piyasasında çalkantılı hareketler devam ederken Bitcoin (BTC) balinaları, gerçekleştirdikleri süreçler ile kripto yatırımcısında tasa yarattı.

BTC’nin kısa vakit diliminde yüzde 10’dan fazla bedel kaybetmesi, kripto piyasasıyla ilgili birçok soru işaretini gerisinden getirdi. Bilhassa de yıllardır etkin olmayan BTC balinaları, son günlerde yine harekete geçerek dikkatleri üzerine çekti. Kripto sanayisi için değerli bir hisseye sahip olan balinalar, gerçekleştirdikleri süreçler ile kripto yatırımcılarında dehşet yaratmış gözüküyor. Yapılan BTC transflerinin çoklukla “satış” formunda yorumlanması, piyasanın ilerleyişi hakkındaki olumsuz datalardan biri oldu.

Yatırımcılara ruhsal açıdan baskı oluşturan BTC balinaları, hangi süreçleri gerçekleştiriyor?

BTC Piyasası: Bitcoin Balinaları Su Yüzüne Çıktı: Yatırımcılar Kaygılı 1

Bitcoin (BTC) Balinalarına İlişkin Veriler

BTC balinalarına ilişkin yayınlanan datalara nazaran, en son 2012’de etkin olan bir cüzdan hafta sonu 400’den fazla BTC (11 milyon dolar) taşıdı. Aynı BTC balinası 360 BTC‘yi bir cüzdana ve 40 BTC‘yi farklı bir başka cüzdana taşıdı. Bu BTC balinası, 2012’de yaklaşık 900 BTC satın almıştı. O vakitten beri BTC varlıklarını elinde tutmuş ve birinci yatırımdan itibaren yaklaşık yüzde 40.000 kazanç elde etmişti.

Başka bir BTC balina cüzdanı, on yıldan fazla bir mühlet süreç gerçekleştirmedikten sonra Nisan ayının başlarında yaklaşık 279 BTC taşıdı. Yıllar sonra yine su yüzüne çıkan BTC balinaları, kripto yatırımcısında panik havası yaratarak, birçok söylentiyide yol açtı. Bu balinaların kimlikleri şimdi bilinmiyor ve onchain üstü bildiriler kullanmayarak sessizliğe bürünmüş durumdalar.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap