Bitcoin Balinaları Sinyali Verdi!

Bitcoin Balinaları Sinyali Verdi!

Paylaş
Bitcoin Balinaları Sinyali Verdi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bundan birkaç gün önce girdiğini sert bir şekilde belli ettiği düşüş trendinde 7.000 dolar altına kadar geriledi ve bu düşüş birçok balina ile kripto para yatırımcısını da harekete geçirdi.

Balinalar Bitcoin Almaya Başladı

Bitcoin’in gerilemesini fırsat bilen balinalar, 6.800 dolar seviyelerinden yaptıkları alım ile BTC’yi birkaç yüz dolar yukarı çıkartmayı başardı. Bu durum önemsiz bir alım gibi gözükse de, piyasadaki dip Bitcoin fiyatının belli olması adına aslında önemli bir sinyal şeklinde algılanabilir.

Kripto para analisti Medici MD de çizdiği grafikte birçok balinanın sert alım yaptığını ve dip seviyenin belli olduğunu vurguladı. Aslında balinalar bu hamleyi hem piyasaya hareket katmak, hem de ellerindeki sermayenin gücünü kullanarak kazanç elde etmek için kullanmakta. Daha önce Çin Başkanı Xi Jinping açıklamasının hemen arifesinde çok sert çakılan ve yüzde 20 civarında değer kaybeden BTC, ondan sonra da yüzde 41 değer artışı yakalamış ve 10.300 dolara kadar yükselmişti.

Bu da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu gibi regülatörlerin kripto para sektöründeki manipülasyonu verdiği en büyük örnek konumunda. Balinalar bu şekilde tepeden satıp dipten alım yaparken aslında sektörün daha üst bir seviyeye çıkmasını engellemekte.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap