Bitcoin Balinaları Şaşırttı: Bu Altcoin’i Sattılar!

Bitcoin Balinaları Şaşırttı: Bu Altcoin’i Sattılar!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Balinaları Şaşırttı: Bu Altcoin’i Sattılar!

Kraken borsasının yakın tarihli raporuna göre Bitcoin balinaları Ethereum (ETH) fonlarının bir kısmını satışa çıkardı. Borsa analistlerine göre, bir yandan artan balina sayısı dev cüzdanların Ocak ayında kâr ettiğini gösteriyor. Kriptokoin.com olarak raporun öne çıkan başlıklarını aktarıyoruz…

Bitcoin balinaları dip fiyatları değerlendirdi

Kraken’e göre, Ocak ayı boyunca kripto balinaları Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) konusunda farklı kurslar seçtiler. Yakın tarihli bir analizde Kraken, balina cüzdanlarını 1.000 BTC veya 10.000 ETH’den fazla tutanlar olarak tanımlıyor ve ardından Bitcoin balinalarının sayısı azalırken, yeni yatırımcıların artırdığını göstermek için verileri araştırıyor:

BTC balinalarının sayısı Ocak 2022’de azalırken, balina adresleri tarafından tutulan BTC miktarı 31 Ocak’a kadar 7.916 milyondan 8.013 milyona yükseldi, bu da bazı balina adreslerinin geçen ayki düşüşten yararlandığını gösterebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Balinaları Şaşırttı: Bu Altcoin’i Sattılar! 1

Bitcoin, en kötü Ocak aylarından birini geçirdi

Bitcoin, Ocak ayından bu yana yaklaşık %20’nin üzerinde gerilerken Kraken analistleri, Ocak ayının genellikle en büyük kripto para birimi için en kötü ay olduğunu hatırlatıyor:

Ocak 2022’de (%54’te) volatilite bir önceki aya göre biraz mütevazıydı. 2011’den bu yana Ocak, en az dalgalı üçüncü ay oldu.

Analize göre, Bitcoin’in fiyat aktivitesi, yatırımcıların ilkesinin tehlikede olduğunu gösteren diğer varlık sınıflarına benziyor:

BTC’nin risk altındaki varlıklarla bağlantısı, Aralık 2021’de azaldı, ardından ayın büyük bölümünde sabit bir trend izledikten sonra Ocak 2022’de geri döndü. BTC ile Nasdaq ve S&P 500 arasındaki bağlantı düzeldi. BTC’nin fiyat performansı, (Fed’in) şahin hareketine yanıt olarak riske açık varlıkların düşmesiyle ABD hisse senetlerine benzer şekilde Ocak ayında negatif bölgeye kaydı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Balinaları Şaşırttı: Bu Altcoin’i Sattılar! 2

Kraken, Ethereum balinalarının sattığını onaylıyor

Borsa analistleri, önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’a (ETH) gelince, ETH balinalarının fonlarının bir kısmını sattığını söylüyor:

Balinaların sahip olduğu ETH miktarı 81.286 milyondan 81.241 milyona düştü, ancak Ethereum (ETH)balinalarının sayısı arttı, bu da balinaların Ocak ayındaki düşüşten kâr ettiğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin Balinaları Şaşırttı: Bu Altcoin’i Sattılar! 3

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap