Bitcoin Balina Aktivitesi En Düşük Seviyede! “Bu Düzeyler Görülebilir”

Bitcoin Balina Aktivitesi En Düşük Seviyede! “Bu Düzeyler Görülebilir”

Paylaş
BTC Piyasası: Bitcoin Balina Aktivitesi En Düşük Seviyede! “Bu Düzeyler Görülebilir”

Santiment ekibine göre, Bitcoin (BTC) balina aktivitesi son günlerde bir yılın en düşük seviyesine geriledi. Bu nedenle, yakında piyasada keskin hareketler beklemek tutarlı olmayabilir. Bir günde 2 puan kaybederek 25’e düşen korku ve açgözlülük endeksi de kendini “aşırı korku” durumunda buldu.

Düşen Bitcoin balina aktivitesi hangi seviyelere işaret ediyor?

Altcoin piyasasının üstün dinamiklerine rağmen, Bitcoin’de bir dizi daha düşük (LL) ve daha düşük yüksekler (LH) oluşmaya devam ediyor. Şubat ayının başlarında, yukarı yönlü hareket 45.5 bin doların üzerine çıkarken ivme kaybetti. Mart ayının ilk günlerinde, ayılar şimdiden 45 bin dolara hakim oldu, 8. ayda 42,5 bin dolara yaklaştı ve son iki gün içinde 41,5 bin dolardan aşağı yönlü bir dönüş oluşturmaya çalışıyorlar. Aynı zamanda, boğalar 38 bin dolar civarında güçlü bir destek oluşturmayı başarıyor.

BTC Piyasası: Bitcoin Balina Aktivitesi En Düşük Seviyede! “Bu Düzeyler Görülebilir” 1

FxPro analistleri, teknik analiz açısından BTC/USD’nin 50 günlük hareketli ortalamasına yakın kaldığını ve şu anda herhangi bir eğilimin olmadığını açıkça gösterdiğini vurguluyor. Bununla birlikte, azalan bir üçgende bir konsolidasyon, genellikle bir sonraki düşüşten önce bir mola olarak yorumlanabilir. BTC/USD 38 bin doların altında sabitlenirse bu senaryonun uygulandığını görebiliriz. Boğalar fiyatı önceki 42.5 bin doların üzerine çıkarmayı veya günü/haftayı 42 bin doların üzerinde kapatmayı başarırsa, analistlere göre alternatif bir senaryo ve yeni bir yukarı yönlü momentum beklenebilir.

Dikkate alınması gereken haberler

Yükseliş tahminleriyle tanınan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, BTC’nin 2025’te 500.000 dolara ulaştığını gören yeni bir analiz daha yayınladı. Rus hükümeti, Batı yaptırımlarını daha iyi atlamak için kripto paranın piyasaya sürülmesini hızlandırmaya çağırdı. Bu arada, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Rusya Federasyonu Merkez Bankası, bankaların müşterilerin kripto para birimleriyle ilgili operasyonları üzerindeki kontrollerini güçlendirmelerini tavsiye etti.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap