Bitcoin, ayı çıkmazında mı? 5 uzmandan en güncel 5 yorum

Bitcoin, ayı çıkmazında mı? 5 uzmandan en güncel 5 yorum

Paylaş
Bitcoin, ayı çıkmazında mı? 5 uzmandan en güncel 5 yorum

Bitcoin fiyatı, bir günde yüzde 40 gibi çarpıcı bir yükselişin ardından düşüş trendini sürdürüyor.

En büyük kripto para, TSİ 21.15 itibari ile kripto para borsası Bitstamp’te 8470 dolardan işlem görüyor. Bundan iki haftadan biraz uzun bir zaman önce fiyat 10,300 doların üzerindeydi.

Forbes’a konuşan analistler, Bitcoin’in muhtemelen daha yüksek bir seviyeye çıkmadan önce ek düşüşler yaşayacağını söylüyor.

Signal Profits’in kurucusu Jacob Canfield, Bitcoin’deki mevcut durumu şöyle özetliyor:

“Bir şey acı verici şekilde açık. Kesinlikle bir düşüş eğilimi içindeyiz.”

Kripto para yatırım fonu yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su Joe DiPasquale, teknik analizin üzerinde durarak benzer bir perspektif sundu.

DiPasquale, “Bitcoin, geçtiğimiz hafta boyunca destek seviyesi olarak hareket eden 8600 dolardaki 50 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Fiyatın 8200 – 8400 dolar aralığında geçici bir rahatlama yaşamasını bekleyebiliriz. Bununla beraber, 8000 dolara düşüş gerçek bir ihtimal.” şeklinde konuştu.

Kripto para analiz platformu TheTIE.io’nun kurucu ortağı Joshua Frank, “Bu düşüş eğilimi sürpriz değil.” yorumunda bulundu. Frank, sözlerinin devamında, geçen ayın sonlarında görülen Bitcoin’in yüzde 40’lık hareketini itici gücü piyasa duyarlılığı olmayan bir irrasyonel hareket olarak niteledi.

Lider kripto para hakkında birtakım duyarlılık verileri sunan Frank, karamsar bir tablo oluşturan rakamlar verdi. Frank, “Bitcoin’deki tweet hacimleri, yaz aylarından bu yana yüzde 50’nin üzerinde geriledi ve bu eğilimin değişeceğini gösteren herhangi bir katalizöre rastlamadık. Hacimlerde Bitcoin’in devasa yüzde 40’lık hareketiyle birlikte hafif bir yükseliş gördük ama bu ilgi azalarak geriledi. Ayrıca BTC konusunda uzun vadeli duyarlılıkta da sürekli bir düşüş tespit ettik.” ifadelerini kullandı.

Aşağıdaki grafiklerde Bitcoin’in 30 günlük ortalama tweet hacmiyle uzun vadeli duyarlılığının bir karşılaştırması yer alıyor:

Öte yandan bazı analistler ise Bitcoin’in bir konsolidasyon aşamasında olduğunu dile getirdiler.

TradeBlock dijital para araştırma direktörü John Todaro, “Yazdan bu yana dijital paralarda Ekim ayındaki aktivite ve fiyat hareketlerindeki artışa karşın işlem hacimleri 2019’un başlarında görülen 2 yılın en düşük seviyelerine gerilerken uzun vadeli bir konsolidasyon eğilimi var.” dedi.

Son olarak dijital para yatırımcısı Marius Rupsys, “Yıllık performansa baktığınızda Bitcoin, 3500 dolardan 13,800 dolara tırmandı. Bu hareket çok hızlı ve güçlü olduğundan şu anda sadece konsolidasyon görüyoruz. Dolayısıyla tüm bu fiyat hareketi, boğa ya da ayı daha uzun vadeli bir eğilim bulana kadar kısa vadeli boğa ve ayılarla yatay seyrediyor.” yorumunu yaptı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahıs/şirketlerin kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap