Bitcoin ATM’sini Soyup 37 Bin Doları İçeride Bıraktılar

Bitcoin ATM’sini Soyup 37 Bin Doları İçeride Bıraktılar

Paylaş
Bitcoin ATM’sini Soyup 37 Bin Doları İçeride Bıraktılar

Dünya genelindeki Bitcoin ATM’lerinin sayısı artarken bu ATM’leri soymaya çalışan hırsızların sayısı da artıyor. Böyle bir hırsızlık olayı kısa süre önce Kanada’da yaşandı.

Kanada’daki bir Bitcoin ATM’sini soyan hırsızlar ATM’den 3 bin dolar çalarak olay yerini terk ettiler. İlginç olan şey ise hırsızların ATM’de kalan 37 bin dolara dokunmamış olmaları.

ATM Soygunu

Kanada’da iki hırsız Vernon’daki bir Bitcoin ATM’sini soymak için Vernon’daki bir dükkanın içine zorla girdiler. Dükkanın alarmı kısa süre içerisinde devreye girdi ve polis 15 dakika içerisinde olay yerine geldi. Ancak hırsızlar bu süre içerisinde ATM’yi çoktan soymuş ve olay yerini terk etmişlerdi.

Dükkan sahibinin olayın ardından yaptığı açıklamalara göre hırsızların kimliği belli olmasa da kullandıkları arabanın plakası biliniyor:

Güvenlik kameramızda hırsızların kullandıkları Nissan Sentra model bir araba görülebiliyor. Polis aracın plakasını da ortaya çıkardı.

Hırsızlar Bitcoin ATM’sinden toplamda 3 bin dolar çalmayı başardılar. Bilinmeyen bir nedenden ötürü ise ATM’nin içinde 37 bin doları almadı veya alamadılar.

Soyguna uğrayan dükkan sahibi olayın ardından artık dükkan içindeki Bitcoin ATM’sini kaldıracağını söyledi.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap