Bitcoin analisti Woo: Bu yarılanma sürpriz yaratacak

Bitcoin analisti Woo: Bu yarılanma sürpriz yaratacak

Paylaş
Bitcoin analisti Woo: Bu yarılanma sürpriz yaratacak

Kripto para piyasasında hemen herkes 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşecek olan Bitcoin blok ödülü yarılanmasını kilitlenmişken kripto para analisti ve istatistikçi Willy Woo’dan şaşırtan bir yorum geldi.

Woo, Pazartesi günü kişisel Twitter hesabında yaptığı yorumlarda, fiyatta bundan sonra daha fazla oynaklık beklediğini belirterek “Tek söyleyebileceğim kısa vadede fiyatların düşeceği. Ayrıca fiyatın geçmişteki blok ödülü yarılanmalarındaki hareketleri tekrar etmesini beklemeyin.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’de blok ödülü yarılanmaları, şimdiye kadar iki kez gerçekleşti. Bunların ilki 2012’de, ikincisi ise 2016’daydı. Her iki yarılanmayı takiben fiyatlarda büyük patlamalar görülmüştü. Woo, bu iki yarılanmayı işaret ederek o dönemde yarılanmanın ardından görülen fiyat yükselişlerinin bu kez gerçekleşmeyeceğini tahmin ediyor.

Bu arada Çin merkezli Bitcoin madencilik devi Bitmain’in CEO’su Jihan Wu da geçtiğimiz ay blok ödülü yarılanmasına ilişkin beklentilerin karşılanmayabileceğini öne sürmüştü. “Şu anda kısa dönemli bir fiyat düzeltme dönemindeyiz” diyen Wu, “Burada uzun vadeli düşünmek herkes için daha iyi olacaktır. Eğer fiyat yarılanmadan sonra aynı kalırsa, bilgisayar gücü ve dengelemeyi sağlamak için mutlaka madencilik aygıtlarının geliştirilmesi gerekecektir. Fiyatın artmama durumu mevcut, bu da yeni bir boğa yürüyüşünün başlamamasına sebep olabilir.” şeklinde konuşmuştu.

Son olarak Bitcoin’in en sonki 8500’den 8000 dolara düşüşü sırasında kripto para madencilerinin piyasaya yoğun bir şekilde Bitcoin sattığı ortaya çıkmıştı. Byte Tree tarafından sağlanan verilere göre, birkaç saat içinde gerçekleşen bu düşüş sırasında kripto para madencilerinin 40 milyon dolara yakın Bitcoin satışı yaptığı tahmin ediliyor.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap