Bitcoin Almak İçin Uygun Zaman Bu Zaman mı?

Bitcoin Almak İçin Uygun Zaman Bu Zaman mı?

Paylaş
Bitcoin Almak İçin Uygun Zaman Bu Zaman mı?

Kriptokoin – Bitcoin ve kripto para yatırımcıları 2019’da bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine dönme umutlarını en son ani satışların ardından kaybetti.

Bitcoin fiyatı, Ekim ayının sonunda bitcoin başına 10 bin doları kırdıktan sonra tüm ay düşüş eğilimi gösterdi ve bu hafta Çin’den gelen ciddi bir bitcoin ve kripto alım satım uyarısı ile etkilendi.

2020 Yılında Daha Düşük Seviyeler

Şimdi, bitcoin’in yıkıcı 2018 ayı piyasasını tahmin ederek ün kazanan Wall Street ustası Peter Brandt, yakından izlenen halving etkinliğinden iki ay sonra, Bitcoin’in 2020 Temmuz’unda daha düşük seviyelere gerileyeceğini ifade ediyor.

Brandt, Cuma günkü satıştan önce Twitter’da “5 bin 500 dolarlık hedefim bugünün en düşük seviyesinin çok altında” ifadelerini kullanıyor ve ekliyor:

“Ancak sürprizin pazarın süresi ve doğasında olabileceğini düşünüyorum. Temmuz 2020’de Bitcoin’in daha düşük seviyeleri göreceğini düşünüyorum. Bu, fiyat düzeltmesinden daha hızlı bir şekilde boğaları aşındıracak.”

Bu yılın başlarında, Bitcoin’in eninde sonunda 100 bin dolara ulaşacağını belirten Brandt Bitcoin piyasasını “diğerlerinin aksine” uyarılan bitcoin boğalarının “fiyatın geri çekilmeden önce tamamen boşaltılması gerektiği” kanaatini paylaşıyor.

Brandt’ın yorumları, son zamanlarda, Bitcoin’in ölümden çok uzak olduğu konusunda yatırımcıları güvence altına almak için yürürlüğe giren Bitcoin’in en büyük boğalarının bazılarını tekrar ediyor.

Madencilere verilen ödül oranını 12,5 bitcoinden 6,25 bitcoin’e düşürecek olan halving etkinliğinin yanı sıra bitcoin yatırımcıları gelecek yıl bitcoin perakende yatırımcılarının ve ödemeler için bitcoin kullanan kişilerin sayısında artış olacağını umuyorlar.

Olumlu Sayılabilecek Gelişmeler

Bakkt, geçtiğimiz ay 2020 yılında kripto para alımları için bitcoin ve kripto girişimi destekli bir tüketici uygulaması başlatmayı planladığını duyurdu.

ABD kahve zinciri Starbucks, kripto projesinin orijinal destekçilerinden biri olan Boston Consulting Group ve yazılım devi Microsoft ile ilk lansman ortağı olacak.

Bu arada, Intercontinental Exchange’in verilerine göre Bakkt’ın günlük bitcoin günlük hacmi, bu haftaki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve Cuma günü 2 bin 700 vadeli işlem sözleşmesinde 20,3 milyon dolar oldu.

Bununla birlikte, geleneksel finans endüstrisindeki çoğu kişi, bitcoin ve kripto konusunda ikna olmamış durumda.

Bu ay, eski Avrupa Merkez Bankası başkanı Jean-Claude Trichet bitcoin ve Facebook’un kripto projesiyle ile ilgili olarak eleştirilerde bulundu ve bitcoin’in gerçek olmadığını ve paranın da geleceği olarak nitelenemeyeceğini ifade etti.

Yapılan yorumlara bakılırsa Bitcoin’in bir miktar daha geri çekileceği yorumları hesaba katıldığında son düşüşe rağmen Bitcoin almanın çok da uygun olmayacağı görülüyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap