Bitcoin Adreslerinde İki Yeni Rekor

Bitcoin Adreslerinde İki Yeni Rekor

Paylaş
Bitcoin Adreslerinde İki Yeni Rekor

Bitcoin fiyatı bundan kısa bir süre önce 7 bin doların altına düştü. Bazı analistler fiyatın bir süre daha düşmeye devam edeceğini düşünüyor ve yatırımcıları uyarıyorlar. Ancak fiyat düşerken Bitcoin ağından iki yeni rekor geldi.

Balinalardan Rekor

Glassnode’un paylaştığı verilere göre Dünya genelindeki Bitcoin adreslerinde iki yeni rekor kırıldı. Bu rekorlardan biri ‘balina’ olarak adlandırılan yatırımcılara ait olduğu düşünülen adreslerden, kısaca balina adreslerinden geldi.

Glassnode şu anda içerisinde 1000’den fazla BTC barındıran adresleri balina adresi olarak sınıflandırıyor. Bu hesapların içerisinde anlık kura göre en az 7 milyon dolar değerinde Bitcoin bulunuyor. Ve bu adreslerin sayısında yeni bir rekor görüldü.

Bu adreslerin sayısı 2 yıldır hiç olmadığı kadar yüksek bir seviyeye ulaştı. Glassnode’un paylaştığı grafiğe göre Bitcoin sahibi balina adreslerinin sayısı Ocak 2018’den beri bu kadar yüksek olmamıştı.

Tüm Zamanların En Yükseği

Yukarıdaki grafikte de görülebileceği üzere içerisinde en az 1000 adet BTC barındıran adreslerin sayısında son 2 yılın en yüksek seviyesine ulaşıldı. Ancak Bitcoin’deki tek gelişme bu değil.

Yine Glassnode tarafından yapılan başka bir araştırmaya göre daha küçük adreslerin sayısında da ciddi bir artış var. Şu anda içerisinde en az 1 adet BTC barındıran adreslerin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Bu adreslerin tam olarak kimlere ait olduğunu, daha doğrusu kimin kaç tane adresi olduğunu bilemiyoruz. O yüzden bu adreslerin sayısındaki artışı ‘Bitcoin yatırımcılarının sayısı artıyor’ olarak yorumlamak pek doğru olmaz. Fakat bu adreslerin sayısındaki artış BTC kullanımının arttığına dair (kesin olmasa da) bir gösterge olabilir.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap