Bitcoin 7 Bin 600 Dolara Geriledi

Bitcoin 7 Bin 600 Dolara Geriledi

Paylaş
Bitcoin 7 Bin 600 Dolara Geriledi

Geçtiğimiz gün 8 bin doların altına düşen Bitcoin fiyatı birkaç saat önce boyunca 7 bin 800-8 bin dolar aralığında seyretti. Ancak özellikle sabaha karşı yaşanan hareketliliğin ardından fiyatta sert bir düşüş görüldü.

Hızlıca Düştü

TradingView verilerine baktığımızda Bitcoin’in özellikle son birkaç saat içerisinde çok hızlı bir şekilde değer kaybettiğini görebiliyoruz. Gemini gibi borsalarda 7 bin 600 doların bile altına düşen BTC şu an için birçok borsada 7 bin 600-7 bin 700 dolar aralığında seyrediyor.

Bu süreç içerisinde darbe alan tek ürün Bitcoin olmadı. Küresel piyasalara baktığımızda birçok hissenin değer kaybettiğini görebiliyoruz. Bunun yanı sıra dünyanın en büyük endekslerinde de kayda değer düşüşler var. Aşağıdaki listede de görülebileceği üzere, ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya, Japonya, Çin gibi ülkelerin endekslerin son günlerde büyük kayıplar yaşandı.

Covid-19 Gelişmeleri

Sars-cov-2 adlı virüsten kaynaklanan Covid-19 hastalığı tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Kripto para piyasasında ve küresel piyasalarda yaşanan düşüş son birkaç saat içerisinde alınan kararlardan kaynaklanmış olabilir.

ABD Başkanı Donald Trump kısa süre önce yaptığı açıklamalarda Avrupa’dan ABD’ye düzenlenen seferlerin 30 gün boyunca durdurulduğunu açıkladı. Bu hem ABD’nin hem Avrupa’nın turizm ve ticaret konusunda ciddi kayıplar yaşamasına yol açabilir.

Bunun yanı sıra İtalyan Hükümeti virüsle mücadele edebilmek için oldukça kararlı bir adım attı ve ülke genelinde sadece temel ihtiyaçların karşılanabileceği dükkanların açık kalacağını, diğerlerinin kapatılacağını açıkladı. Financial Times’ın haberine göre ülkedeki tarım faaliyetleri sürecek, fabrikalar ve toplu taşıma sistemi açık kalacak. Ancak restoranlar, giyim mağazaları vs. kapanacak.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap