Bitcoin 6 Ay İçerisinde 27 Bin Dolara Kadar Çıkabilir

Bitcoin 6 Ay İçerisinde 27 Bin Dolara Kadar Çıkabilir

Paylaş
Bitcoin 6 Ay İçerisinde 27 Bin Dolara Kadar Çıkabilir

Fundstrat yöneticisi Tom Lee, Bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç ay içerisinde 27 bin dolara kadar çıkabileceğini düşünüyor.

İyimser Senaryo

Bitcoin fiyatı bundan birkaç gün önce 9 bin dolar barajını aştı ve şu anda 9 bin 350 dolar seviyesinde ilerliyor. BTC’nin 2020’ye genel olarak epey hızlı bir giriş yaptığını söyleyebiliriz. Öyle ki BTC fiyatı yalnızca ocak ayı içerisinde yüzde 30 oranında değer kazandı.

Sektörün tanındık isimlerinden Tom Lee ise bu yükselişin zaman içerisinde devam edeceğini ve BTC’nin iyice değer kazanabileceğini düşünüyor. Yahoo tarafından aktarılan bilgilere göre Tom Lee, yeniden boğa piyasasına giriş yaptığımıza inanıyor.

Görüşlerini sosyal medyadan da paylaşan Lee, BTC’nin an itibarıyla 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin üstünde olduğunu vurguluyor. Lee’nin aktardığı bilgilere göre BTC‘nin bu seviyenin üstüne çıktıktan sonraki 6 ay içerisinde yüzde 193 oranında değer kazanma ihtimali yüzde 80.

Bitcoin fiyatında bu tarz bir hareketlilik yaşanması, BTC’nin önümüzdeki aylarda 27 bin dolara çıkabileceği anlamına geliyor. Ancak kendisinin bu yorumu ne kadar gerçekçi, bunu zaman içerisinde göreceğiz.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap