Bitcoin 6.500 dolara kadar düştü, analistler BTC fiyatı için ne düşünüyor?

Bitcoin 6.500 dolara kadar düştü, analistler BTC fiyatı için ne düşünüyor?

Paylaş
Bitcoin 6.500 dolara kadar düştü, analistler BTC fiyatı için ne düşünüyor?

Satıcılar, bir kez daha Bitcoin ‘i (BTC) günün ilk saatlerinde 6,500 dolar bandına düşürerek kripto pazarının kontrolünü yeniden ele geçirdiler.

Önde gelen dijital varlık şimdi bu yılın Mayıs ayından bu yana en düşük fiyat noktasında işlem görüyor – ve son 24 saat içinde yüzde 6 civarında değer kaybı yaşadı. Analistler ne düşünüyor? Bu acımasız krizden sonra Bitcoin’in uzun vadeli yükseliş trendinin bozulmaya mı başladı?

Bitcoin destek arayışında

Kesin destek seviyesindeki fikir birliği açık olmasa da, birçok analist, önde gelen kripto para Bitcoin’in orta vadeli beklentilerini “artırabilecek veya kırabilecek” çok önemli bir fiyat bölgesine yaklaştığını kabul ediyor.

Analist, Bitcoin’in son zamanlarda bir tweet’te işaret ettiği gibi, şu an 6.000 dolar ortalarında bulunan 21 aylık basit bir hareketli ortalamaya işaret ediyor. Bu, BTC’nin önceki iki boğa piyasası geri çekilişinden sektiği nokta. Tabii ki, boğa piyasalarının örneklem büyüklüğü düşük olsa da, aşağıdaki grafik 21 aylık hareketli ortalamanın BTC’nin üstte tutması için önemli bir seviye olduğunu gösteriyor.

21 aylık hareketli ortalama, 2018’deki en önemli fiyat noktasına göre sıralanıyor: BTC’nin geçen yılki fiyat hareketinin büyük kısmı boyunca işlem gördüğü ve böylece teknik analiz açısından kontrol noktası olarak kabul edilen bir seviye.

Bazı analistler, önümüzdeki haftalarda ve aylarda kripto paranın 6.000 doların üzerinde tutabildiği takdirde, yükseliş eğilimi gösteren bir trendin oluşmaya başlaması gerektiğine inanıyor; ve bu pazar için negatif bir arz şoku olarak etki etmesi planlanan blok ödül düşüşüne dikkat çekiyorlar.

5.000 dolar da gündemde

6.000 doların aşağı yönlü kırılması durumunda takip edilecek bir sonraki seviye neresi? Bir dizi analiz, bu seviyeyi 5.000 dolar olarak görüyor.

Mac’ten gelen bir analist, bu rakamdaki düşüş eğiliminin en üst seviyesi olan 5,100 dolar olacağını belirtti; çünkü bu seviyedeki destek seviyelerinin kilit bir birleşimi var: iki aylık hacim ağırlıklı ortalama fiyatının, “fiyat yetersizliği dolgusu” seviyesi ve 200 haftalık hareketli ortalama.

ethereumworldnews

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap