Bitcoin 500 Dolardan Fazla Sıçradı! Sebebi Nedir ve Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bitcoin 500 Dolardan Fazla Sıçradı! Sebebi Nedir ve Yükseliş Devam Edecek Mi?

Paylaş
Bitcoin 500 Dolardan Fazla Sıçradı! Sebebi Nedir ve Yükseliş Devam Edecek Mi?

Kriptokoin.com – İran, askeri lideri Qasem Soleimani’nin öldürülmesinin intikamını almak için iki ABD hava üssüne saldırdıktan sonra Bitcoin (BTC) fiyatı Kasım ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Lider kripto para 500 dolardan fazla ralli gördü.

İran füze saldırısısonrasında Bitcoin fiyatı 8.400 dolara dokunuyor

CoinMarketCap verilerine göre,Bitcoin fiyatı ABD-İran çatışmasının yükselişini takiben kısa bir süre 8.400 dolar seviyesinn üzerinde yükseldi.8 Ocak’ta İran, ABD Başkanı Donald Trump tarafından Ocakayındaaçıklandığı üzere,İran askeri lideri Qasem Soleimani’nin öldürülmesinde sonra misilleme olarak, Irak askeri üslerine ve ABD’nin ev birimlerine birdüzineden fazla balistik füze ateşledi.

Donald Trump, Twitter’da ABD vatandaşlarına “Her şey yolunda!”mesajını vererek saldırıdan herhangi bir zarar görülmediğini tweet attı.Pentagon kayıp olmadığını doğruladı ancak saldırıya uğrayan üsler hala aranıyor.Ikigai Varlık Yönetimi CIO’su Travis Kling’in işaret ettiği gibi,altın, Bitcoin ve petrol fiyatları güvenli liman vralıklarına olan talebin büyüdüğünü açıkça gösteriyor. Bu arada CNBC’ye göre,ABD hisse senedi vadeli işlemleri ile S&P 500 yapılan saldırının ardından en az yüzde 1,3 oranında düşüş kaydetti.

JoshRager: Bitcoin’deki artış hızı devam edebilir

Başarılı kripto para analistiJoshRagerise Bitcoin’deki ani artış sonrası düşüş yönlü tüm emirlerini iptal ettiğini belirtti. Ayrıca analist BTC’nin özellikle ABD’ye yapılan füze saldırısı sonrasında yükseldiğini vurguladı. JoshRager konuya yönelk şunları söyledi:

ABD’ye saldırı haberlerinden sonra BTC dolar karşısında güçlü görünüyor. Önceki hedefler kısa sürede artmaya devam edebilir. 8.400 dolarlık tüm short’ları iptal ettim ve haberleri ve grafikleri takip etmeye devam edeceğim. Umarım yurt dışındaki herkes güvende kalır.

Bitcoin ABD-İran krizinin etkisiyle bugün 7.900 dolardan 8.400 doların üzerine sıçradı ve 500 dolardan fazla yükseliş gördü. Yazım sırasında ise kripto para biraz geri çekildi.

Bitcoin fiyatında son durum nedir?

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazım sırasında yüzde 5 oranında artışla 8.315 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto paraların amiral gemisi şu anda 151 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bitcoin yazım sırasında piyasa değeriyle 30,6 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Kripto paralar ile ilgili diğer kritik haberler için “Büyük Para Hızla Ripple ve Ethereum Alıyor! Bu Neyin Göstergesi?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap