Bitcoin 5 Bin Doların Altına Düştü

Bitcoin 5 Bin Doların Altına Düştü

Paylaş
Bitcoin 5 Bin Doların Altına Düştü

Son birkaç gündür Bitcoin başta olmak üzere birçok kripto parada ciddi yükselişler yaşanıyordu. Ancak dün akşam saatleri itibariyle bu yükseliş son buldu ve tüm kripto paralar büyük değer kaybetmeye başladı. Değer kaybeden kripto paralardan biri de Bitcoin. Bilindiği üzere Bitcoin en son 5000 dolara kadar çıkmayı başarmıştı. Ancak yaşanan bu son düşüşler ile birlikte şu anki fiyatı 4800 dolar seviyesinde. Tek seferde 200 dolar birden düşen ünlü kripto paranın yatırımcıları ise bu durumdan oldukça tedirgin.

Şimdi herkesin aklında aynı soru var. Bitcoin’de yaşanan bu düşüşün sebebi ne? Bu konu hakkında kripto para analistleri birtakım iddialarda bulundu. Bu iddialardan en çok kullanılanı ise toplu satımlar. Analistlere göre Bitcoin ve diğer kripto paraların bu denli değer kaybetmesinin asıl sebebi toplu satışlar. Yatırımcıların, yatırımlarını geri çekmesiyle beraber bu düşüşün yaşandığı tahmin ediliyor. Önümüzdeki süreçte ise Bitcoin’in çok daha ciddi bir değer kaybı yaşayıp yaşamayacağı ise merak konusu.

Bitcoin’de yaşanan bu düşüşün sebepleri arasında bir başka iddia da var. Kripto para yatırımcılarının yanı sıra bu düşüşe sebep olanlar arasında balinalar ve ticaret botları da olduğu iddia ediliyor. Bitcoin’in yükselmesi ile BTC’ye çok daha fazla talep olması bekleniyordu. Ancak Bitcoin beklenen ilgiyi göremedi. Bunun sebebi ise piyasada sürekli olarak olumsuz konuşan ve yatırımcıları uzaklaştıran kitleler oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap