Bitcoin 45.000 dolara ulaştı

Bitcoin 45.000 dolara ulaştı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bitcoin 45.000 dolara ulaştı

Investing.com – Kripto para piyasalarına fon girişleri devam ederken toplam sermaye değeri yeniden 2 trilyon bandına girdi. Son 24 saate ise işlem hacmi 100 milyar dolar seviyesine yükseldi. İşlemlerin alıcı ağırlıklı olarak devam etmesi Bitcoin ve altcoin piyasasında toparlanmanın devam etmesine neden oluyor. 

Bitcoin, Ocak ayı kayıplarını geri alıyor

Piyasanın en büyük kripto varlığı Bitcoin (BTC), 6. gününde de pozitif seyrine devam ederken Şubat ayına kısa süreli bir düzeltmeyle başladıktan sonra 36.000 dolar seviyesinden gelen alımlar neticesinde bugün sabah saatlerinde 45.000 dolara kadar yükseldi. 

BTC/USD, sabah saatlerinde en yüksek 45.492 dolar seviyesini gördükten sonra bir miktar satış geldi ve haberimizi yayına hazırlanırken 44.600 dolar bandında el değiştiriyor. 

Son 24 saatte yüzde 4,6 değer kazanan kripto para, böylelikle son bir haftalık değer artışını yüzde 16’ya çıkardı. Bitcoin toplam piyasa değeri ise 850 milyar dolar sınırına ulaşmış durumda. Bitcoin işlem hacmine baktığımızda toplam işlem hacminin yüzde 30’una sahip olduğu görülüyor. 

Bitcoin’de görülen bu pozitif eğilim, altcoin piyasasında da olumlu fiyat hareketlerini tetikliyor. Piyasa değeri yüksek altcoinler arasında özellikle XRP ve Shiba Inu, sırasıyla günlük yüzde 18 ve yüzde 19 değer kazançlarıyla dikkat çekiyor.

Yazar: Günay Caymaz

Kaynak:  Investing TR

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap