Bitcoin 400 Bin Doları Görebilir

Bitcoin 400 Bin Doları Görebilir

Paylaş
Bitcoin 400 Bin Doları Görebilir

Zaman içerisinde küresel finans piyasalarında yaşanan birtakım gelişmelerin, kripto para piyasalarının hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayabilir. Bu konuda bazı açıklamalarda bulunan Aaron Brown şunları belirtti;

‘’Bitcoin fiyatının 400 bin dolara kadar ulaşması söz konusu olabilir’’ dedi. Bloomberg yazarı olan Brown, son yıllarda kripto para piyasasının durumunu ele aldı. Yaptığı incelemelerin ardından kripto para piyasaların gelecekte nasıl bir yol izleyeceği yönünden tahminlerini dile getirdi. Aaron Brown’a göre kripto para piyasasında belli dönemlerde ani bir artış yaşanıyor. Ancak daha sonra ani bir düşüş gözlemleniyor ve tekrardan artışını devam ettiriyor.

 

Kripto Piyasasında 2018 Yılından Sonra Kurumsal Yatırımcı Sayısı Arttı

2013-2017 yıllarında yaşanan çıkışlara dikkat çeken Brown; söz konusu tarihlerde gerçekleşen artışların önemli bir bölümünü bireysel yatırımcılar oluşturuyor. Aaron Brown’a göre; 2019 yılında gerçekleşen artışın yalnızca bireysel yatırımcılardan dolayı olmadığının altını çizdi. Bunun en büyük nedeni de kripto para piyasasının değeri eskiye oranla oldukça büyüktür.

Geçtiğimiz yıldan beri kripto para piyasasına ilgi gösteren kurumsal yatırımcıların sayısında büyük oranda çoğalma yaşandığı ortaya çıktı. Kurumsal yatırımcılar birçok kripto para şirketi kurabilmek için toplam olarak 30 milyar dolar değerinde harcama gerçekleştirdikleri tahmin ediliyor. Tüm bu yaşanan gelişmeleri dikkate alan Aaron Brown, kripto para piyasasının şimdiye dek hiç yaşamadığı kadar kuvvetli bir çıkış yakaladı. Ardından ani yükselişler yapabileceğini ve bu nedenle Bitcoin’in 60 bin ila 400 bin dolar arasında olacağını öngörüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap