Bitcoin 4. Çeyreği Kayıpla Kapattı – 2020’nin İlk Çeyreğindeki Ralli İçin Katalizörler Neler Olabilir?

Bitcoin 4. Çeyreği Kayıpla Kapattı – 2020’nin İlk Çeyreğindeki Ralli İçin Katalizörler Neler Olabilir?

Paylaş
Bitcoin 4. Çeyreği Kayıpla Kapattı – 2020’nin İlk Çeyreğindeki Ralli İçin Katalizörler Neler Olabilir?

Kriptokoin – Bitcoin, 2019’un son mali çeyreğini kayıplarla kapattı.

Önde gelen kripto para birimi, bugüne kadar çeyrek bazda yaklaşık% 21,5 oranında düştü. Yokuş aşağı hareket, altı aylık kayıplarını yüzde33,35’e çıkardı.

Bununla birlikte, ilk iki çeyrekte üstel kazançlar, Bitcoin’i pozitif bölge içinde tuttu. 2019 yılı 1 Ocak’tan bu yazının yazıldığı ana kadar, kripto para birimi yüzde 95’ten fazla arttı. Uzun vadeli performans, piyasanın varlığa olan ilgisini canlı tutuyor.

Nedenin bir kısmı, Bitcoin’in Aralık 2019 boyunca belirli teknik destek seviyelerine dayanabilme yeteneğidir. Bir başka neden ise 6.400-6.500 dolar aralığı, ayıların güçlü olumsuz girişimlerini reddetmesi şeklinde. Bitcoin belirtilen aralığı her test ettiğinde, boğalarla kuzeye geri çekildi.

Bu durum, Bitcoin’in 2020’nin ilk çeyreğinde 6.400-6.500 $‘ın üzerinde kalma olasılığını güçlendirdi.

Şimdi Bitcoin için 2020 yılının ilk çeyreğinde fiyat için ralli oluşturabilecek bazı katalizör durumlar söz konusu.

Makro Ekonomik Durumlar

Teknik engellerden ayrı olarak, 2020 yılının ilk çeyreğinde çeşitlimakroekonomik olaylar açısından önemli zaman dilimleri. Örneğin, ABD BaşkanıDonald Trump bugün 15 Ocak’ta Çin ile “birinci aşama anlaşmasını”imzalayacağını duyurdu.

Tarihsel olarak, ABD-Çin ticaret savaşını sona erdirmek içinolumlu bir adım, yatırımcıları sermayelerini borsalara park etmeye teşvik etti.Böyle bir göç, yatırımcıların finansal riskten korunma amaçlı varlıklara olaniştahlarını en aza indirir. Mayıs ayında ticaret savaşının zirveleri sırasındagüvenli bir sığınak aracı olarak hizmet veren Bitcoin’in, mini anlaşma yapılmasınınardından / 6.000-6.500 $’a düşmesi bekleniyor.

Sosyal medya, 6.000 dolara doğru bir düşüşün Bitcoin’iyeniden biriktirme için cazip hale getireceğini savunuyor. Piyasa anlaşmasınınbirinci aşamada etkili olmayacağını düşünen önde gelen pazar analistleri, yatırımcılarınsermayelerinin bir kısmını riskten korunma pazarlarına geri taşıyacaklarınıdüşünüyor.

ADVFN.com CEO’su Clem Chambers bir anlaşma olsa bile bu durumun Bitcoin fiyatını olumsuz etkilemeyeceğini düşünüyor ve “ ticaret çatışmasında bir sonraki adımın ne olacağını ve dolayısıyla Bitcoin’in kısa vadeli fiyatını hala tahmin edemiyoruz” açıklamasını yapıyor.

Halving Etkinliği

Bitcoin piyasalarındaki yukarı yönlü duyarlılığın, 2020 yılının ilk çeyreğinin sonunda yükselmesi muhtemel. Birikim aşaması, Mayıs 2020 halving etkinliğine yönelik spekülasyonlar nedeniyle fiyatı 8.000 dolara taşıyabilir.

Söz konusu ayda, Bitcoin arz oranı 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Analistler, kripto para biriminin daha az arz yaratacağına inanıyorlar. Yarıya indirildikten sonra yüzde 99,6’lık bir yukarı yönlü fiyat rallisinin başarı oranı ile Bitcoin, 2020’nin sonuna kadar yeni zirvelere ulaşma olasılığına daha iyi sahip.

Etkinlik Bloomberg, WSJ ve Financial Times gibi genel yayınkuruluşlarından yeterli medya ilgisi alıyor. Her haber, ortalama bir WallStreet yatırımcısının Bitcoin’in halving etkinliği neticesinde spekülasyonyapacağı konusunda şüphe duysa da, kripto para biriminin 2019’daki üstel fiyatartışından sonra daha ana akım haline geldiğini inkar etmiyorlar.

Galaxy Digital Holdings CEO’su Mike Novogratz, WSJ’ye “Bu ülkenin zenginliği hakkında düşünürseniz, bu zenginlik 20 ila 30 yaşlarında değil, 50 ila 80 yaşlarında olanların elinde. Bu grubun henüz büyük bir katılımı olmadı” açıklamasını yapıyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap