Bitcoin 4.000 Dolar Sınırını Geçti

Bitcoin 4.000 Dolar Sınırını Geçti

Paylaş
Bitcoin 4.000 Dolar Sınırını Geçti

Uzun zamandır yatırımcılar beklediği haber sonunda akşam saatlerinde gerçekleşti. Kırmızı çizgi olarak belirlenen 4.000 dolar sınırını Bitcoin sonunda aştı. Bu rakamla birlikte Bitcoin son zamanların en iyi sıçrayışını gerçekleştirmiş oldu. Bitcoin’in bu sınırı aşmasıyla beraber yatırımcılar hiç zaman kaybetmeden Bitcoin almaya başladı. Şu sıralar 1 BTC’nin fiyatı 4.100 dolar oldu.

Haftalardır hatta aylardır konuşulan ‘4.000 dolar sınırı’ akşam saatleri itibariyle aşılmış oldu. Birçok uzman ve yatırımcı bu konuda endişeliydiler. Bitcoin’in 4.000 dolar direncini kırmasının bu sene için zor olduğunu düşünüyorlardı. Ancak Bitcoin büyük bir yükseliş ile tüm bu endişeleri ortadan kaldırmış oldu. Bitcoin’deki bu yükselişle birlikte kripto para dünyasında da genel olarak yükseliş yaşandı. Özellikle altcoinlerde çok ciddi yükselişler yaşanıyor. Ethereum 156 dolar, Ripple ise 0.33 dolardan işlem görüyor.

Geçtiğimiz yıl yaşanan Bitcoin Cash hard forku sebebiyle inanılmaz düşüşler yaşanmıştı. Bu düşüşlerden sonra insanlar daha fazla zarar etmemek için ellerindeki coinleri de satınca kripto para piyasası adeta çökmüştü. Kripto paraların tekrar 2017 senesinde olduğu gibi yükselmesinin ütopik olduğunu düşünenlerin sayısı ise git gide azalıyor. Özellikle çok kritik olan 4.000 sınırını Bitcoin’in aşması sonucu insanlarda büyük bir beklenti yarattı. Bundan sonraki süreçten umutlu olan yatırımcılar tekrar hızlı bir şekilde Bitcoin satın almaya başladı. Bitcoin için bundan sonraki sınır ise 5.000 dolar olarak belirlendi. Önümüzdeki süreçte Bitcoin’in 5.000 sınırını aşıp aşmayacağını hep birlikte göreceğiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap