Bitcoin 3700 Dolara Düştü

Bitcoin 3700 Dolara Düştü

Paylaş
Bitcoin 3700 Dolara Düştü

Bitcoin yatırımcıları uzun zamandır olumlu haber bekliyordu. Ancak Bitcoin beklenmedik bir şekilde büyük bir düşüş yaşadı. Bu düşüşten sonra Bitcoin’in yatırımcıları ise büyük endişe duyuyorlar. Bitcoin yatırımcıları, sürekli söz edilen ‘daha da düşecek’ öngörüsünün gerçekleşeceğini düşünüyorlar. BTC yaşadığı bu düşüşle beraber 3700 dolar seviyesine düştü. Yalnızca Bitcoin değil, birçok kripto parada aynı durum yaşanıyor. Ethereum %4, Ripple %1.9, EOS %8.5, Bitcoin Cash %5.5 oranlarında düşüş kaydetti.

Her fırsatta Bitcoin’in kısa vadede 5 bin doların üzerine çıkacağını iddia eden analistlerden ise henüz ses çıkmaması yatırımcıları öfkelendirdi. Bitcoin’in düşüşü dün sabah saatlerinde başladı ve 100 dolar düşüş yaşadı. BTC yaşadığı bu düşüşle birlikte son zamanların en sert düşüşünü yaşadı. Bitcoin Cash hard forkundan sonra bir türlü istenilen seviyeye gelemeyen ve git gide değer kaybeden Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 4200 dolara çıkıp yatırımcılarını sevindirse de bu sevinç fazla uzun sürmedi. Kısa sürede toplamda 500 dolar kaybeden Bitcoin’in bu son durumuyla ilgili uzmanların yorumu ise merakla bekleniyor.

Bitcoin fiyatının bu kadar çok düşmesinin nedenlerinden birisi de yatırımcılarının Bitcoin’i terk etmesi. Bitcoin alışının yavaşlaması ve satışının hızlanması sebebiyle BTC daha da değer kaybediyor. Alımların düşmesinin yanı sıra kripto paralara olan güveninde sarsılmasından dolayı kripto paralar bir türlü eski günlerindeki gücüne ulaşamıyor. Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda yaşanan bu düşüşün ne zaman son bulacağı ise öngörülemiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap