Bitcoin 2021’de konuşan Mayweather’in sözleri tepki çekti ve yuhalandı

Bitcoin 2021’de konuşan Mayweather’in sözleri tepki çekti ve yuhalandı

Paylaş
Uzman Coin: Bitcoin 2021’de konuşan Mayweather’in sözleri tepki çekti ve yuhalandı

Miami’de düzenlenen Bitcoin 2021 konferansının ilk gününde sahne alan ünlü boksör Floyd Mayweather, konuşması sırasında Bitcoin’in önemini küçümseyen sözleri nedeniyle kalabalığın tepkisini çekti ve bazıları tarafından yuhalandı.

Ethereum tabanlı bir token olan EthereumMax ile sponsorluk anlaşması bulunan boksör, “Kripto para dünyasında herkes birbiriyle yarışıyor. Bence herkes istediğini seçebilmeli ve hangisini istiyorsa onunla devam etmeli. Bir gün Bitcoin kadar büyük başka bir kripto para daha olacağına inanıyorum.” dedi.

Mayweather, bir Bitcoin konferansında Bitcoin kullanıcılarının ve yatırımcılarının önünde sarf ettiği bu sözlerin ardından kalabalık tarafından yuhalandı. Tepkiler üzerine ünlü boksör, “Kripto para olmadan bir milyar dolar kazanabildim. Herhangi bir kripto para olsun ya da olmasın Floyd Mayweather başarılı olacak.” şeklinde konuştu.

ICO tanıtımları nedeniyle ceza almıştı

Mayweather, 2017 yılında yaptığı ICO tanıtımları nedeniyle SEC tarafından cezaya çarptırılmıştı. Önce Stox isimli bir ICO’yu karşılığında bir para aldığını açıklamadan tanıtan, ardından aynı desteği Centra adlı bir başka token projesine de veren Mayweather, bu nedenle yaklaşık 615 bin dolar ceza aldı. Üzerine, üç yıl boyunca herhangi bir menkul kıymetin tanıtımını yapması yasaklandı. Yatırımcılardan 32 milyon dolar toplayan Centra’nın kurucuları ise dolandırıcılıkla suçlanarak tutuklanmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap