Bitcoin 1 Saatte 200 Dolar Yükseldi, Fiyat 7 Bin Doların Üstüne Çıktı

Bitcoin 1 Saatte 200 Dolar Yükseldi, Fiyat 7 Bin Doların Üstüne Çıktı

Paylaş
Bitcoin 1 Saatte 200 Dolar Yükseldi, Fiyat 7 Bin Doların Üstüne Çıktı

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz son bir saat içerisinde 200 dolardan fazla değer kazandı.

Geçtiğimiz gün yaşadığı düşüş sonrasında 6 bin 700 dolar seviyesine kadar düşen Bitcoin an itibarıyla yeniden 7 bin dolar seviyesinin üstüne çıktı.

Aniden Yükseldi

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz son birkaç gün içerisinde ani düşüşlerle pek çok yatırımcıyı üzdü. Ancak BTC fiyatı bu sefer aniden düşüşe değil, yükselişe geçti.

Bitcoin bugün saat 14:30 sularına kadar 6 bin 800-6 bin 900 dolar seviyelerinde seyrediyordu. Ancak daha sonra fiyat aniden yükselmeye başladı ve kısa süre içerisinde 7 bin 100 dolara kadar çıktı.

Coinmarketcap verilerine göre son yirmi dört saat içerisindeki hacmi 47 milyon dolar seviyesinde olan Bitcoin’in anlık fiyatı 7 bin 138 dolar.

Neden Yükseldi?

Bitcoin fiyatını tam olarak neyin harekete geçirdiği en azından şimdilik bilinmiyor. Ancak bazı analistler bunun geçtiğimiz gece yaşanan düşüşle alakalı olabileceğini düşünüyorlar.

Bugün paylaştığımız yazıda belirttiğimiz üzere bazı kripto para takipçileri balinaların 6 bin 700 dolardan BTC aldıklarını düşünüyorlar. Talebin yükselmiş olması BTC fiyatının yeniden yükselmesini sağlamış olabilir.

Bunun yanı sıra Çin’den gelen bir haber de sektörü harekete geçirmiş olabilir. Yeni paylaşılan bilgiler, Çin’deki çoğu kripto para şirketinin sorunsuz bir şekilde ülkeyi terk ettiğini gösteriyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap