Biswap Nedir? BSW Coin Nasıl Alınır?

Biswap Nedir? BSW Coin Nasıl Alınır?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Biswap Nedir? BSW Coin Nasıl Alınır?

BSW coin, son günlerdeki hızlı yükselişiyle dikkat çekti. Peki Bswap nedir? Biswap, Binance Smart Chain (BSC) ağı üzerinde çalışan bir merkeziyetsiz borsadır (DEX). Bu makalede, Biswap nedir, proje ne sunar, BSW coin nedir, ne için kullanılır, nasıl alınır vb. sık sorulan soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için hazırladık.

Biswap nedir?

2021’in Mayıs ayında piyasaya sürülen Biswap, Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilmiş bir DEX’tir. Merkeziyetsiz borsa, BEP-20 kontratına sahip tokenlerin takası, likidite madenciliği ve verim çiftçiliği gibi hizmetler sunar. Platform, BSC ağında 3 katmanlı bir sevk sistemine sahip tek merkeziyetsiz borsadır. Platformun yerel kripto para birimi BSW’dir.

Token takas pazarında lider olmayı hedefleyen borsa, aynı zamanda DeFi alanına yenilikler getirmeyi hedefliyor. Platform, ürünler ve hizmetler aracılığıyla DeFi’ye değer, adalet ve yenilik sunmayı amaçlıyor. BSW, yazı yazılırken genel kripto para listesinde 300. sırada yer alıyordu. Borsa, ilk yatırımını geçtiğimiz günlerde Binance Labs’dan aldı ve önemli bir kilometre taşına ulaştı.

BSW coin nedir? Ne için kullanılır?

Son birkaç günde yaptığı ralliyle dikkatleri üzerine çeken BSW coin, Biswap borsasının yerel kripto para birimidir. Kullanıcıların ve likidite sağlayıcılarına yardımcı olur ve onları teşvik eder. Tokenin çeşitli kullanım durumları bulunur.

BSW, likidite sağlayıcılarını ödüllendirmek amacıyla kullanılır. Platforma yeni kişileri çeken ve borsayı tanıtan kullanıcılara ödül olarak verilir. Oylamalarda ve protokole katılımda kullanılır. İşlem madenciliği yapan kullanıcılara ödül olarak sunulur. Borsanın sunduğu bir hizmet olan piyangoya katılmak için kullanılır.

Avantajları nelerdir?

  • DeFi alanında %0,1 gibi çok düşük bir işlem ücretine sahiptir. Bu işlem ücreti oranı birçok borsada bulunmamaktadır.
  • Verim çiftliği ve launchpool aracılığıyla gelir elde etme imkânı sunar.
  • Likidite sağlayan kullanıcılar için yüksek verim ve hızda çalışır.
  • Binance yakın zamanda Biswap’ı listeledi. Bu tokenin fiyatının hızla yükselmesine neden oldu. Uzun vadede borsanın benimsenmesi ve değeri artabilir.

Dezavantajları nelerdir?

  • BSW coin fiyatı Bitcoin’e göre daha sabit hareket eder. Bu nedenle, uzun vadeli yatırımların kâr getirmeyeceği düşünülebilir.
  • Borsa, Binance ve Kucoin gibi büyük oyuncuların gerisinde kalabilir. Bunun sonucunda, zaman içerisinde değer kaybederek unutulan projeler arasına katılabilir.

BSW coin nasıl alınır?

BSW coin, Biswap, BKEX, Hotbit, MECX, LBank ve AutoShark Finance gibi kripto borsalarında listelenmektedir. Token ile ilgilenen yatırımcılar öncelikle listeleme yapan borsalardan birine üye olmalıdır. Bunun ardından, cüzdanlarına lira veya dolar gibi fiat bir para birimi yatırarak BSW için alım emri verebilirler.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap