BIS, CBDC’leri Akınlardan Korumak için Çalışıyor

BIS, CBDC’leri Akınlardan Korumak için Çalışıyor

Paylaş
BTC Piyasası: BIS, CBDC’leri Akınlardan Korumak için Çalışıyor

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS), CBDC’leri DeFi alanında meydana gelen hücumlara karşı korumak için çalışmalar yürütüyor.

Kripto paraların hükümetler bazında en kıymetli başlıklarından biri olan CBDC’ler için dünyanın her tarafında çalışmalar devam ediyor. Son gelişmelerden biri olarak BIS açıklaması topluluk tarafından dikkat çekti.

BIS’ın CBDC’leri DeFi Akınlarına Karşı Muhafaza Planları

Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) CBDC’leri, DeFi alanında meydana gelen siber akınlardan korumak için bir plan üzerinde çalıştığını duyurdu.

BIS, merkeziyetsiz finans piyasasında meydana gelen ataklar ve ihlaller üzere tehditlere karşı merkez bankası dijital para ünitelerini korumak gayesiyle bir çerçeve yayınladı. Bu çerçeve, CBDC‘leri tehdit edebilecek risklere odaklanarak, DLT ve akıllı kontratlar teknolojisi kullanan DeFi bölümündeki potansiyel tehlikeleri ele aldı.

BTC Piyasası: BIS, CBDC’leri Akınlardan Korumak için Çalışıyor 1

Raporda şu sözler yer aldı:

“DeFi’deki DLT protokollerine ve akıllı mukavelelere yönelik yüksek kıymetli akınlar, potansiyel operasyonel ve prestij risklerini vurgulamaktadır. DeFi’da yaşanan akıllı kontrat taarruzlarının önemli paha kaybına yol açması, CBDC sistemlerinin potansiyel güvenlik riskleriyle karşılaşabileceğine dair bir örnektir.”

Çalışma, internet, telekomünikasyon ağları ve aygıtlarının süratle gelişen ve karmaşıklaşan bir siber tehdit ortamına dikkat çekiyor. BIS, bu risklerin DLT ile ilgili taarruzlardan konsensüs protokollerine, zincirler ortası köprülere, oracle’lara ve akıllı kontratlara kadar uzanabileceğini öne sürmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap