Birleşik Krallık Düzenleyicileri, Kripto Şirketlerini Rus Yaptırımları Konusunda Uyardı

Birleşik Krallık Düzenleyicileri, Kripto Şirketlerini Rus Yaptırımları Konusunda Uyardı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Birleşik Krallık Düzenleyicileri, Kripto Şirketlerini Rus Yaptırımları Konusunda Uyardı

Birleşik Krallık düzenleyicileri, kripto şirketlerinin Rusya’ya yönelik yaptırım kurallarından muaf olmadığını konusunda uyardı. Bir ilki temsil eden açıklamada kurumlar, yaptırım ihlalleri durumunda harekete geçmeye hazır olduklarını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İngiltere Merkez Bankası, Hazine Bakanlığı ve FCA, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ardından gelen yaptırımlar ve kripto varlıklar hakkında ortak bir bildiri yayınladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Birleşik Krallık mali düzenleyici makamları, kripto varlık sektörü de dahil olmak üzere tüm Birleşik Krallık finansal hizmet firmalarının yaptırımlara uyulmasını sağlamada kendi rollerini oynamalarının beklendiğini yineliyor… Kripto varlıklar yoluyla da dahil olmak üzere yaptırımlardan kaçınmayı önlemek için istihbarat paylaşmak ve önlem almak için düzenleyici makamlar da dahil olmak üzere hem burada hem de yurtdışında hükümet ve kanun uygulayıcı ortaklarla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Yaptırım ihlalleri durumunda da harekete geçmeye hazırız.”

Benzer şekilde ABD de Cuma günü kripto varlıkların yaptırımların delinmesini kullanılmasını engellemek amacıyla bir rehber yayımlamıştı.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap