Birleşik Krallık anketi: Dijital varlıklar finansın geleceği!

Birleşik Krallık anketi: Dijital varlıklar finansın geleceği!

Paylaş
Uzman Coin: Birleşik Krallık anketi: Dijital varlıklar finansın geleceği!

2 bin kişi üzerinde yapılan bir ankette Birleşik Krallık’ta kripto paraların popülaritesinin her geçen gün arttığı görüldü. Katılımcıların yüzde 25’lik kısmı, teknolojisinden çok anlamasalar da, dijital varlıkların finansın geleceği olduğunu düşündüklerini söylediler.

En büyük savunucu gençler

StarkWare Industries’in anketine göre; 18 ilâ 24 yaş arasındakiler kripto paraların en büyük destekçisi konumunda yer alıyor. Bu yaş grubundaki katılımcıların %58’i kripto paralara daha önce yatırım yaptıklarını söylediler. Grubun 3’te 2’lik kısmından fazlasını oluşturan kitle aynı zamanda, kripto para yatırımlarından asla pişman olmadığını belirtti. Gençlerin (18-24 yaş arası) %68’i, yatırımlarından kâr ettiklerini söylediler.

En büyük korku para kaybetmek

Ankete katılanların yüzde 55’lik kısmı ise kripto paralara yatırım yapmadığını belirtip, buna sebep olarak ise para kaybetme korkusunu gösterdiler. Yatırım yapanlar arasında en çok ilgi gören coin’ler ise Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin oldu.

Birleşik Krallık’ta kripto para merkezli dolandırıcılık olaylarının da her geçen gün arttığı, rakamın 2021 yılında 2020’ye oranla %64 arttığı belirtiliyor. Güvenlik kaynakları, 2021 yılında bu tür 9 bin 458 dolandırıcılık olayı yaşandığını belirtiyorlar.

Ek kripto para regülasyonları geliyor

Öte yandan ABD medyasındanki haberlere göre; Birleşik krallık önümüzdeki dönemde kripto para regülasyon paketini açıklama hazırlığı yapıyor. CNBC’de yer alan habere göre; Birleşik Krallık maliye bakanı Rishi Sunak önümüzdeki haftalarda kripto paralar için yeni oluşturdukları regülasyon sistemini açıklayacak.

Şirketler kaçmaya başladı!

Birleşik Krallık yargı bölgesinde son dönemde Finansal Davranış Otoritesi’nin (FCA) kripto para firmaları için şartları her geçen gün daha da zorlaştırması, birçok şirketin faaliyetlerini sonalndırmasına neden oldu. Bilindiği üzere arkasında SBI Holdings’in olduğu B2C2 şirketi, bu yargı bölgesindeki regülasyonların sertliğinden ötürü, Birleşik Krallık hizmetlerini sonlandırmak zorunda kalmıştı.

Geçtiğimiz sene de Bybit borsası bölgedeki çalışmalarını bitirdiğini açıklamıştı. Bölgede zorlu dönemler geçiren Binance borsası ise, bu dönemi geride bırakmış gözüküyor. CEO Changpeng Zhao, son olarak Londra’da önemli politikacılarla birlikte yemekte buluşmuştu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap