Birinci dijital para arzında Ethereum alan bir iştirakçi, 8 yılın akabinde 116 milyon dolarlık ETH aktardı

Birinci dijital para arzında Ethereum alan bir iştirakçi, 8 yılın akabinde 116 milyon dolarlık ETH aktardı

Paylaş
BTC Piyasası: Birinci dijital para arzında Ethereum alan bir iştirakçi, 8 yılın akabinde 116 milyon dolarlık ETH aktardı

Blokzincir bilgileri, sekiz yıl evvel birinci dijital para arzında (ICO) 61 binden fazla Ether (ETH) satın alan bir cüzdanın, tüm meblağı öteki bir cüzdana aktardığını gösteriyor. Cüzdanın, kripto borsası Kraken’a ilişkin olduğu söyleniyor.

Aktarılan token’lar, mevcut fiyatlarla 116 milyon doların üzerinde bir pahaya sahip. ICO sırasında ise bu token’lar 0,31 dolara satın alınmıştı.

Veriler, 0x8b kullanıcısının token’ları evvel öteki bir cüzdana, akabinde Kraken tag’li bir cüzdana taşıdığını gösteriyor. Cüzdanın sahibi şu anlık bilinmiyor ve cüzdana ilişkin tek hareket, Ethereum piyasaya sürüldükten sonra Genesis kontratından Ether alması.

İlk iştirakçilerden gelen bu cins hareketler çoklukla azdır ve bu hareket, sahibin token’ları satmak, bir borsada staking yapmak yahut portföyünü çeşitlendirmek için hazırlandığı manasına gelebilir.

Nisan ayında en az dört cüzdan, sahip oldukları milyonlarca dolar kıymetindeki Bitcoin‘i borsalara yahut öbür cüzdanlara taşımıştı. Bu yatırımcılar, dijital cüzdanlarında büyük ölçüde token tuttukları için “balinalar” olarak isimlendirilir. Bu şahıslar, sahip oldukları varlık ölçüsü nedeniyle token’ın fiyatını etkileyebilir.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap