Bir YouTuber, sadece Bitcoin kullanarak 24 saat geçirdi

Bir YouTuber, sadece Bitcoin kullanarak 24 saat geçirdi

Paylaş
Bir YouTuber, sadece Bitcoin kullanarak 24 saat geçirdi

YouTube’da 2 milyon abonesi bulunan Ryan Trahan, son zamanların en ilginç videolarından birini takipçileriyle buluşturdu. Popüler YouTuber, Sadece Bitcoin Kullanarak 24 Saat Hayatta Kaldım isimli videosunda BTC kullanarak bir gün geçiriyor.

Video başlarken Ryan, Bitcoin için temel bir gerçekten söz ediyor:

Bitcoin’in bir patronu veya arkasında bir hükûmet yok.

Bitcoin ile hayatta kalmak için akıllıca hareket etmek gerekiyor

Videonun ilk bölümünde Trahan’ın hayli zor dakikalar geçirdiği görülüyor. Yemek alışverişi için bazı büfeleri ziyaret eden YouTuber, bu yerlerin Bitcoin kabul etmediğini görünce BTC kabul eden yerler hakkında bir web sitesi üzerinden fikir ediniyor. BTC kabul ettiğini öğrendiği restorana giden Trahan’ı burada da pek hoş olmayan bir sürpriz bekliyor. Öyle ki bu restoran, 4-5 aydır BTC kabul etmiyor.

Sonrasında Bitcoin kullanarak hediye kartları satın almaya başlayan Trahan, bir otel rezervasyonu ve Uber seyahati kuponu satın alıyor.

Videoda yiyecek almaya, saçını kestirmeye, scooter kiralamaya, oda rezervasyonu yaptırmaya ve Bitcoin dostu bir restoran bulmaya çalışan Trahan, yerel dükkanlara gelince, Bitcoin’ini harcamak için pek bir yer bulamıyor.

Bitcoin’in nasıl çalıştığını ve günlük hayatta nasıl kullanılacağını kavrama çabalarına rağmen (ve Bitcoin ağının işlemlerini yapıp işlemesini bekledikten sonra) Trahan’ın takipçilerine verdiği mesaj ise “Bitcoin pek kullanışlı değil”.

Sosyal medyadaki bazı kripto meraklıları, YouTuber’ı çabası için takdir etti.

dailyhodl

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap