Bir Ülke Daha Kripto Para Firmalarını Denetlemeye Başlayacak!

Bir Ülke Daha Kripto Para Firmalarını Denetlemeye Başlayacak!

Paylaş
Bir Ülke Daha Kripto Para Firmalarını Denetlemeye Başlayacak!

Kripto para birimlerinin dünyanın dört bir yanına yayılması ve milyonlarca insanların bunları kullanmaya başlaması, doğal olarak regülatörlerin baskısını da kaçınılmaz bir hale getirdi.

Son gelişme ise Paraguay yönetiminden geldi ve ülkedeki kripto para firmalarının denetleneceği açıklandı. Paraguay’un finansal regülatörlerinden olan ve temel olarak kara para aklanmasının önlenmesine yönelen SEPRELAD, ülkedeki sanal para hizmeti sunan firmaların muhasebe evraklarını kendilerine teslim etmesi gerektiğini ifade etti.

Elde edilen verilerin hem vergi hesaplaması hem de kripto paraların ne derece kabul gördüğü, bunların karmaşıklığı ve Paraguay içerisindeki sanal para piyasasının büyüklüğünün tespiti için kullanılacağı belirtildi. Bugüne kadar hiçbir kripto para regülasyonu bulunmayan Paraguay yeni hamle ile buna bir dereceye kadar düzen getirmeyi planlıyor.

Kripto para regülasyonları ölçülü yapıldığı müddetçe sektörü geliştirmekte ve piyasadan korkan yatırımcıların güven duymasını sağlamakta.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap