Bir Kripto Para Borsası Daha Monero’yu Delist Ediyor!

Bir Kripto Para Borsası Daha Monero’yu Delist Ediyor!

Paylaş
Bir Kripto Para Borsası Daha Monero’yu Delist Ediyor!

Gizlilik odaklı kripto para birimi Monero(XMR), 2019 yılı içerisinde regülatörlerin baskısı nedeniyle birçok kripto para borsasından delist edildi ve görünüşe göre baskılar hala devam ediyor.

25 Kasım tarihinde yapılan bir açıklamada, BitBay kripto para platformu da Monero’yu delist edenler kervanına katıldığını duyurdu. 19 Şubat 2020 tarihinde XMR’nin platformdan tamamen kaldırılacağını belirten BitBay yöneticileri, bunun sebebinin ise gizlilik olduğunu belirtti.

”Monero anonimlik özelliğine sahip bir proje. Bu özellik XMR’yi işlem desteğinin bitmesine maruz bıraktı. Karar kara para aklanmasının önüne geçilmesi ve dış ağlara para aktarılmasının engellenmesi adına atıldı.”

BitBay, Monero’ya verdiği desteği tam anlamıyla Şubat ayında keseceğini açıklasa da, 29 Kasım tarihinde XMR yatırma işlemlerine son verecek. Bunun yanı sıra gerçekleşmesi beklenen Monero fork’u nedeniyle de 29 Kasım ile 5 Aralık tarihleri arasında XMR çekim işlemleri de mümkün olmayacak. 19 Şubat tarihinden itibaren ise bütün XMR alım veya satım işlemleri kapatılacak. Borsa kullanıcılara XMR’lerini çekmeleri için 20 Mayıs 2020 tarihine kadar da süre vereceğini açıkladı.

Gizlilik Odaklı Kripto Paraların Delist Edilmesi Sürüyor

Kripto para birimlerine yönelik sert bir tavır takınan küresel regülatör FATF, üye ülkelerdeki borsalara gizlilik odaklı kripto paraların kaldırılması talimatını vermişti. Buna rağmen kriptografinin öncülerinden olan David Chaum ise geçtiğimiz haftalarda yeni bir gizlilik coin’i duyurusu yaptı ve XX Coin’i resmen açıkladı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap