Bir Kripto Para Borsası Daha Hack’lendi!

Bir Kripto Para Borsası Daha Hack’lendi!

Paylaş
Bir Kripto Para Borsası Daha Hack’lendi!

2019 yılının ilk günlerinde bile birden fazla kripto para borsasının hacklendiğini görsek de, 2020 yılı için bugüne kadar böyle bir şey gerçekleşmemişti. İtalya merkezli kripto para borsası Altsbit’in hack’lenmesi ise 2020 yılının büyüsünü bozdu.

Altsbit Kripto Para Borsası Hack’Lendi

İtalyan kripto para borsası ilk başlarda iddiaları yalanlasa da daha sonra en alttaki tweet’ten de görülebileceği üzere bunu doğruladı. Saldırı hakkında duyuru 6 Şubat tarihinde yapıldı. Altsbit tarafından yapılan açıklamada gece yapılan bir saldırıda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), ARRR ve VRSC kripto para birimlerinin çalındığı bildirildi.

Borsanın sıcak yani internete bağlı cüzdanları saldırıya uğradı ve buradaki bütün fonlar çalındı. Soğuk depolama cüzdanlarındaki fonların ise güvenli olduğu bildirildi.

Borsa tarafından daha sonra yayınlanan tweet’lerde 1.066 Komodo (KMD) token’i ve 283.375 Verus (VRSC) coin’i çalındığı belirtildi. Çalınan bütün kripto para birimlerinin değerinin 30.000 dolara yaklaştığı biliniyor.

Aslında buradaki haberimizde boğa piyasası yaklaşırken dikkatli olunması gereken konularda kripto para borsalarının hack’lenmesi olayına da değinmiştik. Kullanıcıların her zaman yüklü miktardaki token’lerini kendi cüzdanlarında tutmalarında fayda olacaktır.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap