Bir İlk Gerçekleşti: Bitcoin Madencilik Şirketinin Halka Arzı Başarıyla Gerçekleşti

Bir İlk Gerçekleşti: Bitcoin Madencilik Şirketinin Halka Arzı Başarıyla Gerçekleşti

Paylaş
Bir İlk Gerçekleşti: Bitcoin Madencilik Şirketinin Halka Arzı Başarıyla Gerçekleşti

Kriptokoin – SEC dosyalarına göre Amerika’da bir bitcoin şirketinin ilk Halka Arzı (IPO) başarıyla tamamlandı.

Bitmain’den sonra dünyanın en büyük bitcoin madenciliği üreticisi olan Canaan, her biri 9 dolardan 10 milyon hisse sattı ve 90 milyon dolar fon topladı.

Canaan başlangıçta 400 milyon dolar toplamayı bekliyordu ancak baş sigortacı Credit Suisse Group AG fonlamadan çekildi.

Teklif bunun yerine Citigroup Inc., China Renaissance Holdings Ltd. ve CMB International Capital Ltd. tarafından yönetildi.

Hisseler bugün Nasdaq Global Market’te CAN sembolü altında işlem görmeye başladı.

Canaan’ın rakibi olan Bitmain’in halka arz yapıp yapmayacağı henüz belli değil.

Halka açık bir şirket olarak Canaan’ın yapısı, yönetişimden dolayı, şartlara bağlı olarak toplam hisselerin yüzde 5’inden daha azına sahip olarak üst düzey yöneticileri çalıştırabilen hissedarlarınkinden çok farklı.

Ayrıca, gelirin ve kazancın kamuya açıklanması ile meşgul olmaları gerekecek, böyle bir açıklama potansiyel olarak iyi bir yönetim olduğu düşünülen bitcoin piyasası için güzel bir gelişme.

Bu hamle ayrıca bir Canaan hisse senedinin Bitcoin’e yatırım yapmanın dolaylı bir yolu olabileceği anlamına geliyor. Diğer taraftan madencilik oyununun oldukça acımasız olabileceği için tartışmalı bir şekilde daha riskli olduğu anlamına da geliyor.

Çin’deki asic üreticileri arasındaki yarış, bu yıl Bitcoin hash gücünde stratosferik bir yükselişe yol açarken daha da hızlandı

Bir düşüş neticesinde bir madenci yarıştan oldukça kolay düşebilir. Madenciler iflasın bu alanda normal bir durum olduğunu açıkladılar.

Bununla birlikte 90 milyon dolarlık bir fon Canaan’a güzel bir rahatlama sağlayabilir ancak gerçek bir küresel teklif olacağı ve satın almak için çok daha erişilebilir olduğu için bir token olsaydı daha iyi olabilirdi.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap