Bir Dolandırıcı, İki Ayda 114 Memecoin Çıkardı

Bir Dolandırıcı, İki Ayda 114 Memecoin Çıkardı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Bir Dolandırıcı, İki Ayda 114 Memecoin Çıkardı

Dolandırıcı olduğundan şüphelenilen bir kripto cüzdanı, iki ayda 114 tehlikeli memecoin‘i piyasaya sürdü.

Kripto fenomeni ZachXBT’ye nazaran, dolandırıcı olduğu sav edilen bir kişi sırf son 45 gün içerisinde 114 memecoin‘i piyasaya sürdü. Her birini kısa müddette kapatan şahıs, elde ettiği varlıkları öteki bir cüzdana taşıdı.

Özellikle Pepe ve Wojak üzere memecoin’lerin ün kazanması, binlerce dolandırıcı memecoin’in ortaya çıkmasına yol açtı. Kedi, köpek yahut kurbağa üzere görseller ile çıkarılan coin’ler, yatırımcıların varlıklarını ele geçiriyor.

Memecoin Dolandırıcısı Şaşırttı

Blockchain dedektifi ZachXBT’nin yaptığı araştırmaya nazaran, bir cüzdan adresi yaklaşık 45 günde 114 memecoin’i piyasaya sürdü. Bu duruma şaşıran kripto kullanıcıları, dolandırıcı cüzdanı “inanılmaz bir özveri” olarak nitelendirdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan ZachXBT, daha fazlasının olduğundan şüphelendiğini ve bu coin’lerin yalnızca gönderim yoluyla tespit edilenler olduğunu tabir etti. Kripto cüzdanı, oluşturduğu memecoin’lerden topladığı paraları tertipli olarak öteki bir cüzdanda biriktiriyor.

Kripto bölümündeki memecoin furyası, birçok dolandırıcıyı da iştahlandırmaya başladı. Ethereum ağında yüzlerce memecoin çıkıyor. Kripto yatırımcıları, yeni bir Shiba yahut Dogecoin olur umuduyla bu memecoin’lere para yatırıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap