Bir Borsa Daha, Regülasyon Kaygıları Sebebiyle Operasyonlarına Son Verdi

Bir Borsa Daha, Regülasyon Kaygıları Sebebiyle Operasyonlarına Son Verdi

Paylaş
Bir Borsa Daha, Regülasyon Kaygıları Sebebiyle Operasyonlarına Son Verdi

Amerika’da yer alan merkezi olmayan kripto para borsası CryptoBridge, yaşanan regülasyon sıkıntıları ve kaygısı sonrasında, operasyonlarına son vereceğini açıkladı.

Şirketin web sitesinde yer alan bilgilere göre, firma yaşanan regülasyon sıkıntıları, piyasanın durumu ve nakit akışındaki sorunlar sebebiyle bu ‘zor’ kararı aldığını açıkladı.

Ekim ayı özelinde yaklaşık 320 bin ziyaretçisi olan borsayı en fazla kullanan kişiler ise Rus ve Bulgar vatandaşlarıydı.

Gemiyi limana yanaştırmak için her şeyi yaptıklarını ifade eden borsa yöneticileri, buna karşın başarılı olamadıklarını söyledi.

Bugünden itibaren borsaya yeni para yatırma opsiyonunu kaldırdıklarını açıklayan yetkililer, borsadaki kullanıcıların tüm fonlarını çekmek için ise 15 Aralık’a kadar vakitleri olduğunu da, yaptıkları açıklamada vurguladı.

ABD’deki Regülasyon Kaygıları

Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para şirketlerine yönelik regülasyonların bir türlü netlik kazanmaması ve bu alanda baskıların artması, birçok firmayı çok zor durumda bırakıyor. Geçtiğimiz günlerde sektörün en büyük firmalarından birisi olan Circle da, benzer bir gerekçe göstererek bünyesindeki Poloniex borsasını Asya merkezli bir yatırım grubuna sattığını açıklamış, bu haber de büyük bir ilgi çekmişti.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap