Bir analiste göre Bitcoin fiyatı yakında 50 bin dolara ulaşabilir: Peki nasıl?

Bir analiste göre Bitcoin fiyatı yakında 50 bin dolara ulaşabilir: Peki nasıl?

Paylaş
Bir analiste göre Bitcoin fiyatı yakında 50 bin dolara ulaşabilir: Peki nasıl?

Bir analist, küresel ekonominin çok yakında düşüş yaşayacağını ve Bitcoin fiyatı için 50 bin dolar ve üstünün görülebileceğini düşünüyor.

ABD-Çin ticaret anlaşmasını çevreleyen son gelişmeler yatırımcının hissiyatını değiştirdiğinden ve hisse senedi piyasalarındaki kısa vadeli kazanımların artmasına yardımcı olabileceğinden, bahsi geçen ekonomik krizin ne zaman ortaya çıkacağı konusunda daha somut sesler yükselmeye başladı.

Borsa uçuyor

Bitcoin fiyatı, temmuz ayında gerçekleşen ralliyi tekrarlamada başarısız oldu. Borsadaki uzun süredir devam eden boğa koşusu, yatırımcıların güvenini artırırken ABD ve Çin de beklentileri aşmaya devam ediyor.

Uzmanlar ayrıca, Fed’in son repo piyasası likidite krizinin ardından finansal sisteme milyarlar enjekte etme kararının son borsa yükselişinden doğrudan sorumlu olduğuna inanıyor.

“Bitcoin fiyatı için güzel günlerin eşiğindeyiz.”

Yüzeyde işler yolunda görünüyor ancak Morgan Stanley Wealth Management Yatırım Sorumlusu Lisa Shalett, repo paranın sorunlu olabilecek gerçek ekonomiden ziyade finansal varlıklara aktarıldığına inanıyor.

Bu, bir kez daha kripto para kabarcığının içinde olma potansiyelinin eşiğinde olduğumuz anlamına geliyor. Bu sektörde değerleme, hikaye ve anlatı ile ilgili; nakit akışı ve kâr ile ilgili değil. Bu dersi daha önce öğrendik ve işte yine başlıyoruz.

Ayrıca bazı uzmanlar ABD ile Çin arasında yapılan ticaret anlaşmasının raporları konusunda şüpheci olmaya devam ediyor. DoubleLine İcra Kurulu Başkanı Jeffrey Gundlach, Çin’in fikri mülkiyeti reddetmesine ve uzun vadeli oyuna odaklanmasına dikkat çekti.

Bu nedenle yaşanan gelişmelere biraz daha geniş bir perspektiften bakıldığında, iki ülke arasındaki son gelişmelerin, bir borsa çöküşü ve küresel durgunluk tehdidinin yanı sıra, vitrin düzenlemesinden başka bir şey olmadığını görebiliyoruz.

Yatırımcılar ekonominin türbülansa girmesi durumunda paralarını nereye taşıyacak?

ADVFN CEO’su Clem Chambers, ana akım haberlerin küresel ekonomide Bitcoin‘e olan ilgiyi bastırmakta çok iyi olduğunu iddia etti.

İnsanlar Bitcoin’in yakında biteceğini düşünmeye başladığında yuanlarını Bitcoin’e sokmak için çok istekli olmayacaklar… Aynı belirsizlik altın için de geçerli.

Chambers’a göre belirsizlik Bitcoin cephesinde her ne kadar çok baskın bir duygu olsa da altın, Bitcoin’den daha dezavantajlı.

“Hızlı hareket etmeniz gerekiyorsa, belirsizlik eşittir Bitcoin. Altını taşıyamazsın, saklaması zor, satın almak ise oldukça zor. Bitcoin satın almak, Bitcoin’i taşımak ve Bitcoin’i altından korumak çok daha kolaydır. Yani altın biraz dezavantajlı.

newsbtc

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap