Bing 5 Milyondan Fazla Kripto Para Reklamını Engelledi

Bing 5 Milyondan Fazla Kripto Para Reklamını Engelledi

Paylaş
Bing 5 Milyondan Fazla Kripto Para Reklamını Engelledi

Microsoft tarafından hayata geirilen Bing arama motoru, geçtiğimiz sene 5 milyondan fazla kripto para reklamını engellediğini açıkladı. Bing tarafından yapılan açıklamaya göre, böyle bir karar almalarındaki asıl amaç, kullanıcıların dolandırılmasını önlemek maksadıyla olduğu öğrenildi.

Bing arama motoru tarafından yayınlanan raporda, reklam kalitesi inceleme merkezi tarafından elde edilen verilere göre 2018’de engellenen hesap sayısının iki kat arttığı açıklandı. Arama motorlarının karşılaştığı en sık tehlikeli reklamlar arasında kripto para, silah satışı ve bazı dolandırıcılık vakıaları yer alıyor. Microsoft’un en önemli projelerinden olan ünlü arama motoru, geçtiğimiz sene 200 binden fazla hesabı askıya aldığı ve 900 milyondan fazla reklamı engellediğini açıkladı. Şimdiye kadar engellenen kullanıcı ve reklam sayısı bakımından bir rekorda kırılmış oldu.

Ünlü arama motoru 2018 yılının mayıs ayında yaptığı açıklamayla beraber kripto para reklamlarını yasakladığını duyurmuştu. Bu yasakla beraber kripto para dolandırıcılığının da önüne geçildi. Microsoft daha önceden de birçok kripto para ürünü ve hizmetini de yasaklamıştı. Yasaklananlar arasında Ponzi ve piramit şemaları da yer alıyor.
Bing arama motoru dışında Google ve Facebook‘ta kullanıcılarının güvenliğini sağlamak ve kripto para dolandırıcılığının önüne geçmek için bu tür reklamları engellemişti. Google ve Facebook yalnızca bazı kurumsal kripto para reklamlarına izin veriyor. Microsoft’un faaliyete geçirdiği arama motoru, geçtiğimiz yıldan beri kripto para reklamlarını yasaklasa bile 5 yıldır Bitcoin ile ödemeyi kabul ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap