Binance’ye Polis Baskını İddiası Piyasayı Sarstı! Bitcoin ve Altcoin’ler Kanıyor

Binance’ye Polis Baskını İddiası Piyasayı Sarstı! Bitcoin ve Altcoin’ler Kanıyor

Paylaş
Binance’ye Polis Baskını İddiası Piyasayı Sarstı! Bitcoin ve Altcoin’ler Kanıyor

Kriptokoin.com – Çinli yetkililerin, önde gelen Bitcoin ve kripto para birimi borsası Binance’in Şangay ofisine baskın düzenlediği ve ofisin kapatıldığı belirtiliyor. Bu haber Bitcoin ve altcoin’lerin fiyatlarında ciddi değer kayıplarını beraberinde getirdi.

Binance’in Şangay ofisine polis baskını! Bu haber piyasayı salladı

İsimsiz yerel kaynaklara atıfta bulunan The Block, Çin polisinin Binance’in Şangay ofisini bastıktan sonra kapattığını söyledi. Ofiste borsanın yöneticilerinin birçoğu ile birlikte 50-100 arasında borsa çalışanı bulunduğu bildirildi. Binance, basın tarihi itibariyle konuya yönelik yorum yapma isteklerine cevap vermedi.  Söz konusu baskın, ülkedeki kripto para birimiyle bağlantılı işletmeler ve faaliyetleri üzerindeki ciddi bir baskının ardından geliyor.

Şangay hükümeti, geçtiğimiz dönemlerde kripto parayla ilişkili şirketlere yönelik sıkı önlemler aldı. Ayrıca yetkililerin son dönemde kripto para şirketleriyle ilgili derinlemesine bir soruşturma yürüttüğü de biliniyor. Bu kapsamda şehirdeki kripto para işletmelerinin kapatılacağı da gelen haberler arasında.

Ofisler eski bir kavram mıdır? Binance CEO’sundan ilginç açıklama

Binance, 2018’de Malta’da ofis açtı ve ada ülkesi kripto para birimi dostu düzenleyici projelerini hızlandırdı. Geçen ay çıkan söylentilere göre, ülkenin kesin kripto para karşıtı duruşuna rağmen Binance, Çin’in Pekin başkentinde ofis açtı. Ancak, şirketin CEO’su Changpeng Zhao’ya göre, ofisleri kendilerinin eski bir konseptidir. Binance CEO’su Changpeng Zhao, dün Twitter hesabından şu ilginç açıklamayı da yaptı: “Ofis ve merkez, SMS ve MMS gibi eski konseptler. Bunlar geçmişte kaldı.”

Bitcoin ve altcoin’ler haberlere değer kayıpları ile tepki gösterdi

Kripto para piyasaları haberlere tepki gösterdi ve çoğu büyük kripto para, gün içinde önemli kayıplar gördü. Bitcoin (BTC) %6’nın üzerindeki kayıpları görürken 7.400 dolara kadar geriledi. Önde gelen altcoin Ethereum (ETH) son 24 saatte %9’un üzerinde bir kayıp gösterdi ve 160 doların altına kaydı. Litecoin (LTC) ve EOS gibi altcoin’ler yüzde 9’dan fazla zararla görürken Binance’in kendi kripto parası olan Binance Coin (BNB), 16,6 dolar seviyesinde işlem görerek %10 düştü. Ripple ise yüzde 5 düşüşle ayın en düşük seviyesine kaydı.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap