Binance’ten Türk kullanıcılara 5 müjde

Binance’ten Türk kullanıcılara 5 müjde

Paylaş
Binance’ten Türk kullanıcılara 5 müjde

Kripto para borsası Binance’in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, dün Dedeman İstanbul’da düzenlenen Binance buluşmasında Türkiye piyasasına ilişkin planları konusunda önemli açıklamalar yaptı.

Söze, Türkiye’deki kripto para topluluğundan övgüyle bahsederek başlayan Zhao, “Türkiye’deki kripto para topluluğundan epeyce etkilendim. Türkiye’deki topluluk, kripto paralara karşı inanılmaz bir sahiplenme gösterdi. İnanılmaz bir ilgi ve heyecan var. Türkiye’deki insanlar çok sıcak, yemek harika ve trafik kötü.” dedi.

Ardından Binance’te Türk kullanıcılar için sundukları ve sunacakları hizmetlere geçen CEO, “Bildiğiniz gibi Binance’te artık Türk Lirası kullanılabiliyor. Bunu sağladığı için ortağımız Papara’ya teşekkür ediyoruz. Çok yakın bir zamanda direkt banka transferiyle Türk Lirasıyla kripto para almayı mümkün hale getireceğiz. Yaklaşık 4-6 haftalık bir süre içinde bunu sağlıyor olacağız. Masrafları epeyce düşük tutacağız ve bu sayede kripto paraya geçişi kolaylaştıracağız. Daha sonra borsaya Türk Lirası çiftleri de ekleyeceğiz. Ayrıca Türkiye piyasasına da yakın zaman içinde epeyce yatırım yapmayı planlıyoruz. Önümüzdeki 3-6 ay içinde Türkiye’deki Binance ekibini 20 kişiye kadar büyütmeyi planlıyoruz. Bu da Türkiye’deki topluluğa daha iyi hizmet etmemizi sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Görünen o ki Binance’in Türkiye’ye dair planladıkları arasında birçok şey daha var. Zhao, bir de Türk Lirası’na dayalı sabit fiyatlı kripto para çıkaracakları müjdesini verdi. CEO, “Türkiye’de Türk Lirası’na dayalı bir sabit fiyatlı kripto para çıkarabilmek için ortaklar arıyoruz. Bazı ortaklarla görüşmelerimiz devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Zhao, son olarak Visa ortaklığıyla bir Binance kart çıkaracaklarını ve bu kartla kullanıcıların gerçek hayatta kripto paralarla alışveriş yapmalarını kolaylaştırmayı hedeflediklerini açıkladı:

“Visa kart programıyla ilgili bazı ortaklarla görüşmeler sürdürüyoruz. Kesin bir güncellemem yok bu konuyla ilgili ama er ya da geç bu kartı sağlayacağız. Buradaki amaç herhangi bir kullanıcının Binance kartıyla kolayca kripto para harcayabilmesine imkan vermek. Burada mağazanın istediği para birimiyle ödeme alması, kullanıcının da istediği kripto parayla ödeme yapması gibi bir seçenek sunmak istiyoruz.”

Özet olarak Binance’in Türk kullanıcılarına yönelik müjdeli haberleri şu şekilde:

4-6 hafta içinde direkt banka transferiyle Türk Lirası yatırabilmeTürk Lirası çiftleri eklenecekTürkiye piyasasına epeyce yatırım yapılacakTürkiye’deki Binance ekibi 20 kişiye kadar genişletilecekTürk Lirası’na dayalı sabit fiyatlı kripto para çıkarılacak

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap