Binance’ten Kullanıcılara Önemli Uyarı!

Binance’ten Kullanıcılara Önemli Uyarı!

Paylaş
Binance’ten Kullanıcılara Önemli Uyarı!

Dünyanın en büyük ve popüler kripto para borsalarından birisi olan Binance, doğal olarak bu ünü nedeniyle kötü amaçlı kişilerin de hedefi olabilmekte.

YouTube Sahtekarlarına Dikkat!

Binance bugün yaptığı bir uyarıda çok sayıda kişinin kendilerini Binance veya borsanın CEO’su Changpeng Zhao olarak gösteren YouTube kanalları tarafından dolandırıldığını dile getirdi. Kendi resmi YouTube linkini yayınlayan Binance, kullanıcıların bu tip ‘kolay’ dolandırıcılık yöntemlerine karşı dikkatli olması gerektiğini de dile getirdi.

Binance, aktif güvenlik altyapısı ile dünyanın en güvenli kripto para borsalarından birisi olarak bilinse de, geçtiğimiz aylarda tarihindeki ilk hacklenme olayını yaşamış ve 40 milyon dolarlık Bitcoin’in (BTC) çalınmasına neden olmuştu.

Yine de borsanın o tarihten bu yana güvenlik önlemlerini arttırdığı ve artık direkt borsaya yapılan saldırıların başarılı olma şansının çok ama çok düşük olduğu bilinmekte. Tabii ki borsanın aldığı önlemler kişisel olarak kendisini korumayan kullanıcılar için bir şey ifade etmiyor ve bu gibi dolandırıcılıklar en güvenli platformlar kullanılsa bile yine kullanıcı zaaflarından dolayı tekrarlanabilmekte.

Bu sebeple her zaman kullanıcıların kendi önlemlerini alması büyük bir önem arz etmekte.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap