Binance’ten Çinli kullanıcılara OTC ve işlem yasağı geldi

Binance’ten Çinli kullanıcılara OTC ve işlem yasağı geldi

Paylaş
Binance’ten Çinli kullanıcılara OTC ve işlem yasağı geldi

Çin’in Mayıs ayında başlayan ve kripto para bağlantılı tüm iş kollarını ülkenin dışına atan yasaklama operasyonuna Binance de katıldı. Dünyanın işlem hacmi açısından en büyük borsası olarak görülen Binance, yaptığı açıklama ile Çin ana karasından platformuna giriş yapan kullanıcıların işlemlerinin kısıtlanacağını duyurdu.

Tüm dünyada regülasyonlara uymak için ciddi çalışmalar yapan ve borsanın çeşitli hizmetlerini bu çerçevede bazı yargı bölgelerinde kısıtlayan Binance, Çin’de resmi olarak hizmet vermiyor ancak borsanın kalabalık bir Çinli müşteri kitlesine hitap ettiği biliniyor. Çin ana karasındaki kullanıcılara platforma giriş engellenecek ancak Çinli olup, Çin ana karasına bağlı olmayan müşterilerin durumu ise hala belirsiz.

“Sadece fon çekme aktif olacak”

“Binance Çin ana karasında platformuna bağlanan kullanıcıların işlemlerini, sadede ‘fon çekme’ yapabilecekleri şekilde kısıtlandıracak. Müşteriler yalnızca varlık çekimi, işlem iptali, pozisyon kapatma gibi işlemleri yapabilecekler”

Çin yuanı OTC’si de kaldırılıyor

Çin’de hizmet sunmamasına rağmen, ülkenin kripto paralara karşı aldığı tavır neticisinde sorun yaşamak istemeyen Binance Çince yaptığı açıklamada, Çin yuanı OTC’sinin de 31 Aralık’tan sonra platformdan tamamen kaldırılacağını belirtti.

Binance’in en büyük rakiplerinden biri olan Çin çıkışlı borsa Huobi de geçtiğimiz haftalarda, Çin ana karasından gelen kullanıcıların platforma giriş yapamayacağını açıklamıştı. Huobi, Binance’ten farklı olarak ayrıca, bu bölgeden giriş yapan kullanıcıların hesaplarının da kapatılacağını duyurmuştu. Binance’ten ise böyle bir bilgi verilmedi. Huobi borsası da, Çin yuanı OTC pazaryerini kapatacağını açıklamıştı.

Kaynak: Uzman Coin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap