Binance’in CEO’su CZ, üst seviye yöneticilerin ayrılma haberlerini ciddiye almıyor

Binance’in CEO’su CZ, üst seviye yöneticilerin ayrılma haberlerini ciddiye almıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Binance’in CEO’su CZ, üst seviye yöneticilerin ayrılma haberlerini ciddiye almıyor

Binance’in CEO’su Changpeng ‘CZ’ Zhao’nun tweet’ine nazaran kilit yönetici çalışanların borsadan ayrılması, şirketin her zamanki işçi yenilenmesinin bir modülü.

CEO, yaptığı paylaşımda şöyle söylüyor:

Dünyanın en büyük kripto borsası, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulunun (SEC) menkul değerler maddelerini ihlal ettiği savıyla şirkete ve CZ’ye karşı dava açtığından bu yana dünyanın dört bir yanından düzenleyicilerin sorgularıyla karşı karşıya.

Haber ajansı Fortune, yakın bir müddet evvel CZ’nin, ABD Adalet Bakanlığı tarafından devam eden soruşturmaya verdiği karşılık nedeniyle üst seviye liderlik konumlarındaki birtakım işçilerin şirketten ayrıldığını bildirmişti. Bu şahıslardan biri olan strateji sorumlusu Patrick Hilmann, borsadan ayrılmasının uygun kaidelerde gerçekleştiğini ve kendisini zorlayacak bir sonraki sürece geçmenin vaktinin geldiğini söylemişti.

Daha sonra Bloomberg, Binance’in işletme sorumlusu Yibo Ling’in de şirketten ayrıldığını ve ABD çalışanlarının denizaşırı ülkelere geçmek yahut işten çıkarılmak üzere talepte bulunduklarını bildirdi.

Borsanın token’ı BNB, Binance’in SEC davasından bu yana yüzde 2,4 düştü.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap